Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

1 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków o świadczenie 500 plus

Wydział Świadczeń Urzędu Gminy Kęty informuje, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres zasiłkowy, tj. od października 2017 r. do września 2018 r., można składać począwszy od 1 sierpnia 2017 r.

 

  • Wnioski złożone do 31 sierpnia - przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu.
  • Wnioski złożone we wrześniu - przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada
  • Wnioski złożone w październiku - przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia
  • Wnioski złożone w listopadzie - ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Należy więc pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.

Przypominamy również, iż wniosek można złożyć:

  • przez internet – bankowość elektroniczną, PUE ZUS (czyli przez platformę usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych),
  • portal informacyjno-usługowy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Emp@tia oraz ePUAP
  • za pośrednictwem Poczty Polskiej (w takim przypadku będzie liczyć się data stempla pocztowego),  
  • osobiście: w Wydziale Świadczeń Urzędu Gminy Kęty, ul. Sobieskiego 19, pok. nr 11.Odsłony: 2293
Autor Publikacji: Wydział Świadczeń Urzędu Gminy Kęty, Data Publikacji: 2017-07-25 , Godzina Publikacji: 12:38

Kęty w obiektywie...