Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

10 000 zł dla Domu Kultury w Kętach w ramach konkursu „Adamed dla Seniora”

Dziś w Domu Kultury w Kętach odbyło się uroczyste wręczenie grantu, jaki w konkursie Grupy Adamed wywalczyła nasza instytucja kultury. Za sprawą dofinansowania, które wynosi aż 10 000 zł, Dom Kultury w Kętach zrealizuje projekt „Trening czyni mistrza”, czyli cykl zajęć mających na celu poprawę kondycji fizycznej seniorów oraz przygotowanie ich do udziału w Olimpiadzie Sportowej „Trzeci Wiek na Start” i Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej „Rabka-Zdrój 2018”.

Jak zaznaczają organizatorzy akcji, kęcki projekt wybrany został spośród 200 zgłoszeń, których poziom był niezwykle wysoki. Tym bardziej cieszy fakt, że to właśnie nasz Dom Kultury wyprzedził konkurencję.

Zgłoszone inicjatywy dotyczyły wielu różnych dziedzin życia – od tych dotykających problemów społecznych, związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu osób starszych, po te, których zadaniem było zapewnienie seniorom aktywności w codziennym życiu, poprzez np. zajęcia ruchowe lub plastyczne. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń wyłonienie trzech zwycięzców stanowiło dla jury wyzwanie. Komisja konkursowa brała pod uwagę takie kryteria, jak: intensywność dotychczasowej działalności, jakość i przejrzystość działań, liczbę beneficjentów, uwzględnienie potrzeb osób starszych, pomysłowość, oryginalność, kreatywność, merytorykę, jakość przygotowania prezentacji w zgłoszeniu konkursowym – wyjaśniają przedstawiciele Grupy Adamed, dodając, że nabór inicjatyw trwał od stycznia do czerwca.

Imponującej wielkości czek, opiewający na kwotę 10 000 złotych, odebrali dziś z rąk przedstawiciela Grupy Adamed Dyrektor Domu Kultury w Kętach Sylwia Brzozowicz wraz z Przewodniczącym UTW Andrzejem Mrozem i Sekretarz UTW Kazimierą Szłapa. Na ręce dyrekcji i pracowników Domu Kultury w Kętach gratulacje złożył Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar.

Projekt swoim zasięgiem obejmie wszystkich seniorów, chętnych do aktywności fizycznej.
Odsłony: 1373
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2017-10-31 , Godzina Publikacji: 16:28

Kęty w obiektywie...