Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Ach jak to zleciało.........

Za nami wakacje spędzone w miłej i przyjaznej atmosferze w świetlicy środowiskowej w Nowej Wsi oraz Bulowicach. W okresie wakacyjnym świetlica była otwarta codziennie w godzinach ustalonych przez dzieci.

Praca wychowawcza uwzględniała zainteresowania, potrzeby i oczekiwania dzieci. Wśród codziennych zabaw i zajęć technicznych, realizowanych według miesięcznego planu pracy świetlicy, znalazło się wiele form zajęciowych:

- gry i zabawy grupowe w świetlicy,
- zajęcia plastyczno-techniczne,
- zajęcia muzyczne,
- zajęcia stolikowe (gry planszowe, układanki, karty),
- zajęcia komputerowe,
- wycieczki, spacery,
- zagadki, konkursy, quizy,
- zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu.

Dzieci ze świetlicy środowiskowej wzięły udział wycieczce do Domu Kultury w Kętach na bajki m.in. Zielona Szkoła, Gru Dru i Minonki oraz kino sferyczne Zaczarowana Rafa.

Wycieczki cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Kolejna wycieczka zorganizowana w ramach Wakacyjnej Świetlicy Środowiskowej była do Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej. Zajęcia wzbudziły zainteresowanie, uczyły oraz zachęcały dzieci do zapoznania się z tematami wystawy, które dotyczyły dzieciństwa naszych dziadków.

Dzieci także odwiedziły pobliską restauracje Malinowy Las, w której mogły same przygotować pizzę, a później zajadać się nią .

Dzieci odwiedziły także szkółkę leśną Kęty–Podlesie, gdzie mogły się dowiedzieć od leśnika bardzo ciekawych rzeczy na temat pracy w nadleśnictwie, a także inne przyrodnicze ciekawostki. Pod koniec wycieczki mogliśmy upięc sobie kiełbaski na ogniu i zagrać w rozmaite zabawy na świeżym powietrzu.

Niezwykła atrakcją dla dzieci stanowił wyjazd na basen do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem, ponieważ dzieci nie mają możliwości na co dzień korzystać z pływalni, a dodatkowo mogły z pożytkiem dla zdrowia spędzić czas.

Kolejną atrakcją było nocowanie na świetlicy w Bulowicach, dzieci miały niezwykłą okazję na integrację międzyświetlicową m.in. dzieci ze świetlic z Malca i Witkowic.

W trakcie zajęć świetlicowych dzieci mogły eksponować swoje uczucia poprzez wypowiedzi słowne i plastyczne. Dostarczało im to możliwości rozwijania własnego talentu, m.in. w konkursach plastycznych, współzawodnictwie sportowym podczas gier i zabaw ruchowych.

Na zajęciach świetlicowych szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współczucia i współdziałania w grupie rówieśniczej.

Organizowane były również zajęcia na świeżym powietrzu, wycieczki rowerowe, dzięki którym dzieci uczyły się współpracować w grupie oraz zwiedzać pobliskie tereny.

Podsumowując okres wakacyjny można stwierdzić, że dzieci uczestniczyły systematycznie w zajęciach.

Dla niektórych dzieci świetlica stanowi jedyne miejsce, w którym otrzymują pomoc i bezpiecznie spędzają czas. Świetlica ułatwia rozwijanie zainteresowań dzieci i organizuje wolny czas w ciągu wakacji i całego roku.

Odsłony: 892
Autor Publikacji: Opiekun Świetlicy, Data Publikacji: 2017-09-11 , Godzina Publikacji: 18:20

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty