Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Akademia Skutecznego Działania

Fundacja Wspomagania Wsi oraz Nidzicka Fundacja Rozwoju "NIDA" zapraszają przedstawicieli organizacji wiejskich oraz sołectw na XVII Spotkanie w Marózie, które odbędzie się w dniach 17-19 maja 2018 r. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Akademia Skutecznego Działania".

Dlaczego "Akademia Skutecznego Działania"? Porozmawiamy o tym, jak działać, żeby osiągać założone cele i unikać niepowodzeń. Aby tak się stało, musimy dobrze określić cel, pozyskać aprobatę i wsparcie lokalnej społeczności, zjednać sobie sojuszników oraz przekonać do siebie przeciwników. I jeszcze dużo, dużo więcej…

Komunikacja z najbliższym otoczeniem
W trakcie Spotkania na zajęciach i warsztatach będzie dowiecie się, jak wpływać na lokalną politykę społeczną, jak budować wizerunek organizacji, jak wzmacniać tożsamość społeczności w oparciu o pamięć i historię oraz jak podejmować decyzje w sytuacji konfliktu interesów. Pokażemy rozmaite narzędzia i umiejętności (technologiczne, prawne, komunikacyjne) przydatne w rozwiązaniu konkretnych problemów.

W roku wyborczym
Sporo miejsca poświęcimy zbliżającym się wyborom do samorządu – będziemy rozmawiać o roli radnych, wójtów i burmistrzów. Zastanowimy się, o co warto pytać kandydatów i czego możemy wymagać od tych, którzy zostaną wybrani. Poruszymy kwestie organizacyjne i prawne związane z wyborami.

Szczegóły Spotkania
W Spotkaniu mogą wziąć udział członkowie lokalnych organizacji, sołtysi oraz radni z terenów gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Większość kosztów udziału pokrywają organizatorzy (z wyjątkiem opłaty rejestracyjnej w wysokości 35 zł oraz kosztów dojazdu). Zgłoszenia można nadsyłać do 18 marca 2018 r.

Więcej informacji, harmonogram rekrutacji oraz formularz rekrutacyjny na stronie Spotkania.

Fundacja Wspomagania Wsi
ul. Bellottiego 1
01-022 WarszawaOdsłony: 639
Autor Publikacji: Fundacja Wspomagania Wsi, Data Publikacji: 2018-03-07 , Godzina Publikacji: 09:56

Kęty w obiektywie...