Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

„Anieli grają, króle witają”: Kęty ponownie kolędowały Panu

Wczorajszy wieczór wielu kęczanom upłynął niezwykle miło oraz – wbrew panującej pogodzie – ciepło i przytulnie. Kolejny już raz spotkaliśmy się bowiem na Rynku, by wspólnie kolędować i w gronie znajomych oraz sąsiadów cieszyć się z narodzin Dzieciątka. Koncert najpiękniejszych, polskich kolęd i pastorałek poprowadzili członkowie Chóru Świętojańskiego i Zespołu Pieśni i Tańca „Kęty”.

Wydarzenie, które już na dobre wpisało się w kalendarz kęckich imprez kulturalnych, jak co roku z inicjatywy Burmistrza Gminy Kęty Krzysztofa Jana Klęczara przygotował Wydział Rozwoju UG Kęty. Ku wielkiej radości organizatorów, na płycie naszego Rynku o 19:00 pojawiło się rekordowo dużo, bo około 300 rozśpiewanych mieszkańców Kęt i okolic. Przygotowane na tę okazję śpiewniki rozeszły się na pniu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także poczęstunek – pyszna grochówka ugotowana przez druhów z OSP Kęty Podlesie oraz pamiątkowe, kolorowe opaski odblaskowe, które z pewnością przydały się naszym kolędnikom w drodze powrotnej.

Burmistrz Gminy Kęty serdecznie dziękuje:

  • OSP Kęty Podlesie za przygotowanie znakomitej grochówki,
  • OSP Łęki za użyczenie ławostołów,
  • pracownikom grupy interwencyjnej działającej przy UG Kęty za pomoc organizacyjną,

a przede wszystkim najpiękniejszym, kęckim głosom:

Chórowi Świętojańskiemu oraz Zespołowi Pieśni i Tańca „Kęty”.Odsłony: 1681
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo / fot. A.Ch., B.K.-S., Data Publikacji: 2018-01-22 , Godzina Publikacji: 10:01

Kęty w obiektywie...