Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Bardzo Zielona Szkoła

W dniach od 19 do 28 kwietnia klasa 4a i 5a ZS-P nr 3 w Kętach-Podlesiu uczestniczyły w programie Bardzo Zielonej Szkoły w Kątach Rybackich. Obawialiśmy się, że nasz wyjazd będzie raczej biały niż zielony, z powodu towarzyszącego nam śniegu podczas drogi nad morze. Po długiej, wielogodzinnej podróży oraz zameldowaniu się w ośrodku, wspólnymi siłami spisaliśmy regulamin obowiązujący nas, a później przywitaliśmy się z naszym ukochanym Bałtykiem.

Każdego dnia wraz z trenerkami spędzaliśmy miło czas, między innymi na zabawach, przy których mieliśmy okazje integrować się ze sobą, poznawać rozmaite tajniki otaczającej nas przyrody oraz proekologiczne sposoby, by zachować ją w nienaruszonym stanie. Dowiedzieliśmy się o zróżnicowanych obowiązkach rybaków, o problemach związanymi z zanieczyszczeniami wód pitnych, obserwowaliśmy drobne organizmy wodne żyjące w Zalewie Wiślanym oraz podziwialiśmy malownicze tereny Żuław Wiślanych. Wieczorami często odbywaliśmy zajęcia w lesie, gdzie wspólnie budowaliśmy rozmaite szałasy, gniazda z suchych gałęzi drzew lub uczestniczyliśmy w „bursztynomanii” zbierając piękne kamienie u brzegów piaszczystych, bałtyckich plaż. Piąty dzień zielonej szkoły spędziliśmy w Gdańsku. Spacerowaliśmy po pięknej, zabytkowej Starówce oraz odwiedziliśmy bardzo ważny obiekt nieobojętny wszystkim Polakom, ale szczególnie ważny dla nas, a mianowicie pomnik Obrońców Westerplatte. Również mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej na temat historii Pomorza podczas II wojny światowej.

Odbywaliśmy piesze wycieczki do rezerwatów przyrody np. Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej, gdzie obserwowaliśmy miejsca lęgowe tych ptaków. Zwiedziliśmy Stację Morską Oceanografii w Helu, gdzie odbyliśmy ciekawą lekcję w fokarium oraz Muzeum Rybołówstwa. Innymi miastami, które udało nam się odwiedzić były Frombork oraz Malbork. Odbyliśmy wycieczkę do Muzeum Kopernika, zajęcia muzealne w Szpitalu św. Ducha, a w Malborku podziwialiśmy piękno i okazałość Zamku Krzyżackiego.

Każdego wieczoru, po długich wędrówkach i zajęciach, wspólnie przygotowywaliśmy podsumowanie pełnego wrażeń dnia. Rozwijaliśmy swoje artystyczne i manualne umiejętności. Wielu z nas pogłębiło swoje znajomości z rówieśnikami. Zielona szkoła wzbudziła w nas głód wiedzy, odkrywania tajemnic niesamowitej przyrody oraz chęć do szukania odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Na szczęście naszej wojaży towarzyszyła cały czas piękna pogoda, chociaż porywisty, morski wiatr dawał się we znaki podczas spacerów na plaży. Na pewno każdy z nas z wielką chęcią powróciłby do Kątów Rybackich, by przeżyć Bardzo Zieloną Szkołę jeszcze raz.

Odsłony: 1852
Autor Publikacji: Ewa Jagodzińska, Data Publikacji: 2017-05-08 , Godzina Publikacji: 11:20

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty