Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Biblioteka? Oczywiście!

W dniach 8-15 maja odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka w Kętach od lat włącza się w te ogólnopolskie działania. Miniony tydzień był dla nas bardzo aktywny. Biblioteka i jej filie tętniły życiem. Było gwarno i wesoło. Dużą popularnością cieszyły się wszystkie przygotowane przez nas propozycje.

Podczas Dnia Seniora, który odbył się 9 maja, uczestnicy korzystali z zajęć komputerowych, trenowali pamięć, a także grali w bule w naszym bibliotecznym patio. Na czwartkowym babskim wieczorze blisko czterdzieści pań dyskutowało z brafitterką i baristą. Pachniało kawą i dobrą książką. W piątkowym, IV już maratonie głośnego czytania wzięło udział ponad 150 osób! Pomimo niesprzyjającej pogody w naszym bibliotecznym patio było wielu amatorów książki i czytania. Młodzież przyniosła nawet własne lektury, które chętnie czytała swoim rówieśnikom. Głośno czytał burmistrz Kęt Krzysztof Jan Klęczar, Anna Oskiero, Barbara Kuźma, Marcin Maciejewski, Lucyna Kubas, Bożentyna Dryja, Małgorzata Chrostek, Dorota Cisińska, Katarzyna Opyrchał…Tego dnia odwiedziły nas dzieci z Publicznego Przedszkola im. bł. Matki Celiny Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego, uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Kętach, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach, podopieczni Dziennego Domu Senior Wigor, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach i Domu Pomocy Społecznej w Bulowicach.

W Filii na Podlesiu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach dyskusyjnego klubu książki, podczas którego omawiano powieści R.P. Evans’a. Dzieci i młodzież wzięli udział w quizach i konkurach bibliotecznych, udowadniając swoją znajomość literatury. Odbyły się zajęcia plastyczne, wspólne czytanie w języku angielskim, a nawet projekcja filmu. Wielką atrakcją było wyjście do pracowni ceramicznej "Płomykówka", gdzie odbyły się warsztaty pod okiem profesjonalnego instruktora. Milusińscy z klubu malucha wybrali się na czytelniczą wycieczkę do Pisarzowic, gdzie w pięknej scenerii czytali bajki i korzystali z uroków przyrody.

W Filii w Nowej Wsi również było aktywnie. Pani Justyna odwiedziła dzieci z przedszkola „Bajeczka” oraz „Pod  Dębem”, gdzie opowiadała bajki o psach. Odbyło się spotkanie w ramach dyskusyjnego klubu książki dla dzieci, zajęcia plastyczne, a nawet przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy VI B. Największą atrakcją było jednak piątkowe spotkanie z czworonogami w bibliotece, w ramach współpracy z Fundacją Skrzydlaty Pies i panią Katarzyną Grzegorczyk. Dzieci przygotowały piękny prezent dla psiaków. Zapas karmy, koców i innych potrzebnych akcesoriów trafił do podopiecznych fundacji.

W Filii w Bielanach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu wspólne czytanie i dzierganie. Tym razem panie szykowały eleganckie serwetki pod szklanki i filiżanki. Odbyły się również zajęcia dla dzieci, podczas których najmłodsi zapoznawali się z funkcjonowaniem biblioteki, a następnie wykonali piękne zakładki do książek.

Filia w Łękach we współpracy ze Świetlicą Środowiskową  również przygotowała sporo atrakcji dla najmłodszych czytelników. Były zajęcia twórcze, warsztat czerpania papieru, quizy biblioteczne i zagadki. Pani Magdalena odwiedziła przedszkolaki i uczniów ze szkoły, zachęcając do czytania ciekawymi zajęciami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i odwiedzili nas w minionym tygodniu.
Biblioteka? Oczywiście! Przez cały rok!

GBP w Kętach
GBP w Kętach
GBP w Kętach
GBP w Kętach
GBP w Kętach
Filia w Łękach
Filia w Nowej Wsi
Filia w Kętach-Podlesiu
Filia w Kętach-Podlesiu
Filia w Bielanach
Odsłony: 1622
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, Data Publikacji: 2017-05-16 , Godzina Publikacji: 12:15

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty