Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Czarodzieje mogą wszystko

Z okazji Światowego Dnia Książek i Praw Autorskich, jednocześnie z okazji XVI edycji Małopolskich Dni Książki „Książka I Róża”, 24 kwietnia zaprosiliśmy do biblioteki uczniów  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Witkowicach z nauczycielkami Małgorzatą Gołek i Teresą Delugą. Przygotowaliśmy dla uczestników warsztat edukacyjny wg. scenariusza opracowanego przez dr Wandę Matras – Mastalerz pt. „Czarodzieje mogą wszystko”. Głównym celem było rozwijanie umiejętności pracy w grupie, pobudzanie procesu kreatywnego myślenia, a przede wszystkim zachęcanie do czytania.

W żadnym przypadku nie był to sprawdzian edukacyjny, nie było skali ocen, to nie szkoła. To była zabawa. Świętowaliśmy Dzień Książki w bibliotece i byliśmy sami dla siebie sterem, żeglarzem i okrętem. Nie mieliśmy widowni, tzn. zaproszonych gości, bawiliśmy się wyśmienicie sami i dzięki temu dobrze się poznaliśmy. Zrealizowaliśmy scenariusz metodą „burzy mózgów”. Wiele frajdy sprawiło rozwiązywanie krzyżówek „Czarodzieje”. Dodatkowo nadprogramową atrakcję stanowiło recytowanie wiersza po angielsku „Ma miłość jest jak róży krew” Roberta Burnsa. Ukochaną okazała się jednak królewna zaklęta w żabę...

Stosowną do tematu imprezy była oprawa plastyczna, którą tworzyły zamieszczone na stelażach i sztalugach m.in.: Logo „KiR”, plakat „XVI Małopolskie Dni „Książka i Róża”, reprodukcja obrazów "Don Kichota" Honore Daumiera i "Romeo i Julii" Francesco Hayezy a także portrety pisarzy Maurice Druona, autora cyklu siedmiu powieści historycznych „Królowie przeklęci”, Wiliama Szekspira , Vladimira Nabokova i innych.

Uczestniczących w zajęciach czekała niespodzianka, były to specjalne tatuaże z różą - zmywalne, nietoksyczne, nie wywołujące alergii i w 100% bezpieczne dla dzieci.

Odsłony: 1285
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, Data Publikacji: 2017-04-26 , Godzina Publikacji: 12:50

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty