Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Dzień Bezpiecznego Internetu w kęckiej bibliotece

Dzień Bezpiecznego Internetu w kęckiej bibliotece

Współcześnie większość osób nie wyobraża sobie życia bez dostępu do Internetu. Komputery, tablety, smartfony, a nawet samochody i urządzenia AGD wykorzystujące łącze internetowe, stały się nieodłączną częścią naszej codzienności, a liczba użytkowników sieci rośnie z roku na rok. Niestety, wraz ze wzrostem naszego udziału w cyfrowym świecie, zwiększa się skala zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Dlatego z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, w lutym organizowany jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), mający na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego korzystania z Internetu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach czynnie włączyła się w tegoroczne obchody DBI.
7 lutego odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci pt. „Cyfrowi detektywi”. Poprzez wspólną zabawę uczyliśmy się jak mądrze korzystać z nowych technologii i zarazem uświadamialiśmy wagę internetowych zagrożeń.

Młodzi detektywi tropili Sieciuchy o nazwie Bełkot, Kradziej, Kłamacz i Śmieciuch -  potwory reprezentujące ciemne strony Internetu. Uprzedzając szkodliwe ataki Sieciuchów przeszkadzaliśmy im w szerzeniu zagrożeń w sieci, stosując najlepsze sposoby obrony.

Dzieci wykorzystując tablety i aplikację rozszerzonej rzeczywistości (AR od ang. augmented reality - technologia pozwalająca łączyć świat rzeczywisty z wirtualnym), mogły sterować wirtualnymi dinozaurami, wróżkami, smokami… i „spacerować” z nimi po bibliotece. Ucząc się jednocześnie korzystania z wielu innych efektów, bezproblemowo radziły sobie z wyznaczonymi dla nich zadaniami.

Na warsztaty edukacyjne pt. „Bezpiecznie w sieci” (7 – 9.02.2017)  zaprosiliśmy również seniorów zainteresowanych nie tylko zachowaniem własnego bezpieczeństwa w czasie korzystania z Internetu, ale i chcący chronić młodych członków swoich rodzin spędzających coraz więcej czasu online. Przybliżone zostały takie tematy jak ochrona danych osobowych – zwłaszcza zagrożenia płynące z lekkomyślnego dzielenia się prywatnymi informacjami na portalach społecznościowych, najczęstsze metody oszustw z wykorzystaniem poczty elektronicznej oraz metody tworzenia bezpiecznych haseł. Seniorzy ćwiczyli także obsługę programu antywirusowego.

Wszystkim uczestnikom kursu serdecznie dziękujemy za aktywny udział w zajęciach :-)

Odsłony: 1686
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, Data Publikacji: 2017-02-16 , Godzina Publikacji: 13:58

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty