Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Dzień Czystego Powietrza w Kętach

Już 14 listopada młodzież z gminnych szkół spotka się w samo południe na placu przed Domem Kultury, by uczcić Dzień Czystego Powietrza. W ramach tego proekologicznego święta odbędzie się happening, podczas którego uczniowie zaprezentują wykonane przez siebie transparenty, banery i plakaty, opatrzone hasłami związanymi z troską o czystość powietrza.

Oprócz grafik nawiązujących do ochrony powietrza, młodzież zaprezentuje specjalnie przygotowane na tę okazję listy, apelując o niespalanie śmieci w domowych kotłach.

Szkoła, która wykaże się największą aktywnością i kreatywnością, otrzyma wspaniałe nagrody – dorodne sadzonki drzewek iglastych, które już w nadchodzącym sezonie świątecznym mogą stanowić przepiękną, bożonarodzeniową dekorację przyszkolnego ogrodu. Uczniowie – autorzy najciekawszych prac plastycznych i najlepszych listów-apeli, otrzymają wartościowe i zdrowe, ekologiczne upominki.

Dzień Czystego Powietrza w Kętach
14 listopada, 12:00
plac przed Domem Kultury w Kętach
(w razie niepogody korytarz DK)


Uwaga! Jeśli i Ty troszczysz się o czyste powietrze, ale z jakichkolwiek przyczyn nie możesz dołączyć do wydarzenia, zachęcamy do udziału w specjalnym konkursie dla dzieci, przygotowanym przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. UM z okazji Dnia Czystego Powietrza udostępnia szablon listu do sąsiada „Papeteria na Dzień Czystego Powietrza”, niezbędnego do wykonania zadania konkursowego. Misją uczestnika akcji jest napisanie listu, którego celem będzie namówienie sąsiada do zmiany źródła ogrzewania na bardziej ekologiczne przy użyciu pozytywnych argumentów, ukazujących plusy bycia eko. Więcej szczegółów na: www.powietrze.malopolska.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Kęty. Happening odbędzie się w ramach realizacji projektu „GMINA KĘTY. Czyste powietrze – NASZA wspólna sprawa. Modernizacja źródeł ogrzewania na paliwa stałe w indywidualnych gospodarstwach domowych”.

Odsłony: 1221
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2018-11-07 , Godzina Publikacji: 11:18

Kęty w obiektywie...