Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Dzień Dziecka Dniem Sportu w ZSP nr 3 w Kętach

31 maja 2019 roku w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 3 w Kętach został zorganizowany Dzień Sportu połączony z obchodami Dnia Dziecka. Wszystkie klasy, wraz z wychowawcami, w trzech turach spotkały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie obchodzić ten dzień. Klasy rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych zdobywając na poszczególnych stanowiskach punkty. Najpierw każda klasa zaprezentowała swoją drużynę oraz „dopingowy okrzyk”. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce, która została przeprowadzona w rytmie muzyki. Dzieci z drużyny wspólnymi siłami musiały zaliczyć dziesięć zadań, które wymagały przede wszystkim współpracy, kreatywności, logicznego myślenia oraz pozytywnego nastawienia. Transparenty oraz głośny doping wspierały rywalizację poszczególnych drużyn.

W tym dniu, dzięki aktywności rodziców, nie zabrakło dla dzieci i młodzieży smakołyków w postaci słodyczy, lodów i „kultowej” – cukrowej waty. Dzieci otrzymały również wodę i soczki do picia. Najmłodsze dzieci miały malowane twarze, często w różne fantastyczne wzory.

Nauczyciele wychowania fizycznego: pani Barbara Sikora oraz pani Anna Sordyl przygotowały scenariusz i przeprowadziły międzyklasową rywalizację. Klasę reprezentuje drużyna składająca się z 10 uczniów (5 dziewcząt + 5 chłopców). Wzięły w niej udział klasy (grupy): 1-2 SP, 4-5 SP, 6-8 SP oraz klasy III gimnazjum, które były odpowiedzialne za przeprowadzenie konkurencji. Całość nadzorowali nauczyciele wychowania fizycznego. Dzieci i młodzież startowały w różnych konkurencjach zdobywając na każdej stacji punkty składające się na wynik całej klasy. Na poszczególnych stacjach, zgodnie z regulaminem, można było zdobyć określoną ilość punktów. Ocenie podlega szybkość, zwinność, dokładność i celność. 

1. Konkurencja pierwsza: “KRĘGLE”

Na ziemi ustawionych było się w określony sposób 10 plastikowych butelek po napojach wypełnionych wodą lub kręgli. Każdy zawodnik trzykrotnie toczył w kierunku kręgli piłkę siatkową starając się przewrócić jak największą ilość kręgli. Odległość od linii rzutów wynosiła ok. 4 m. Za każdy przewrócony kręgiel zawodnik otrzymywał 1 pkt. (max. 30 pkt.)

2. Konkurencja druga: ”Bilard”

Na ziemi były trzy współśrodkowe koła, mniejsze o średnicy 1 m, większe o średnicy 1,5m a największe o średnicy 2 m. Każdy uczestnik rzucał lub toczył trzy piłeczki tenisowe tak, aby zatrzymały się jak najbliżej środka „figury”. Odległość środka koła od miejsca toczenia powinna wynosić ok. 4 m. Im bliżej środka zatrzymała się piłka, tym więcej punktów zawodnik otrzymywał, odpowiednio (3, 2, 1 pkt. max 9 pkt).

3. Konkurencja :” Odbijanie piłeczki ping-pongowej”
Każde dziecko odbijało piłeczkę minimum 20 razy (dzieci młodsze 10 razy), za co otrzymywało 2pkt. Mniejsza ilość odbić była nagradzana 1pkt (do 10 odbić starsi i do 5 odbić dla młodszych).

4. Konkurencja :” Kręcenie kółkiem Hula-Hop”

Wybranych dziesięcioro uczniów z każdej klasy otrzymało koła Hula-Hop i kręciło nim na biodrach. Zawodnik, który kręcił dłużej niż 1 minutę otrzymywał 3 pkt. A uczeń kręcący poniżej 1 minuty – 1 pkt. Przysługiwały dwie próby.

5. Konkurencja : “Strzał piłką do bramki “
Na ziemi w odległości 4 m ustawiono bramkę, każdy zawodnik miał do wykonania po trzy strzały uderzając piłkę do unihoka, kijkiem do bramki. Za każdy trafiony strzał – 3 pkt.

6. Konkurencja: “Skoki obunóż z miejsca”
Na podłożu narysowana była linia startu i kolejno co 30 cm, trzy linie, których pokonanie skokiem dawało odpowiednio 1, 2, 3 pkt. Uczeń mógł wykonać 2 próby.

7. Konkurencja : ”Przeskoki przez skakankę “
Każdy zawodnik skakał obunóż przez skakankę co najmniej 10 razy, za co otrzymywał 2pkt. mniejsza liczba skoków (powyżej 5) pozwalała otrzymać 1 pkt.

8. Konkurencja : “ Marsz z piłeczką na podkładce”
Każdy zawodnik otrzymał podkładkę, na której umieszczona była piłeczka tenisowa. Miał za zadanie przejść do mety i z powrotem (10 m) tak aby piłka nie spadła. Ilość zdobytych punktów – 10 pkt. Za każdy upadek piłki odejmowany był 1 punkt.

9. Konkurencja na czas: “Przysiady w 30 sekund”
Każdy zawodnik w czasie 30s wykonywał jak największą ilość przysiadów, każdy przysiad dawał 1 pkt.

10. Konkurencja: „Test wiedzy” związany z dyscyplinami sportowymi dostosowany dla każdej grypy wiekowej (drużyna reprezentująca klasę to 1 dziewczynka + 1 chłopak).

Uczniowie, którzy nie uczestniczą w konkurencjach sprawnościowych mieli za zadanie czynnie dopingować swoje drużyny. Każda klasa przygotowała hasło dopingujące oraz transparent. Za to również były przyznawane punkty. Maksymalnie za transparent i hasło można było zdobyć 10 pkt.

Po podliczeniu wyników wyłoniono najlepsze klasy w każdej grupie. Triumfatorzy otrzymali dyplomy. Generalna punktacja zawierała wyniki z prób sprawnościowych, testu wiedzy i wyniku za dopingowanie. Wszyscy uczestnicy otrzymają słodkie upominki.

Następująco przedstawiały się wyniki uzyskane przez poszczególne grupy wiekowe:

W klasach 1-2 szkoły podstawowej:

I miejsce klasa 2b
II miejsce klasa 2a
III miejsce klasa 1b    

W klasach 4-5 szkoły podstawowej:
I miejsce klasa 4a
II miejsce klasa 5a
III miejsce klasa 5b                      

W klasach 6-8 szkoły podstawowej:
I miejsce klasa 7a
II miejsce klasa 8a
III miejsce klasa 6a

Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników. Dzieci otrzymały nagrody w postaci słodyczy.

Odsłony: 1094
Autor Publikacji: Barbara Sikora - ZSP nr 3 w Kętach/kf, Data Publikacji: 2019-06-05 , Godzina Publikacji: 14:20

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Listopad, 2019
  P W Ś C P S N
44 1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty