Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Dzień flagi i symboli narodowych – wywieśmy flagi 2 maja!

2 maja obchodzić będziemy jedno z najmłodszych świąt państwowych znane jako „Dzień Flagi”, którego zadaniem jest upowszechniać wiedzę na temat symboli narodowych i polskiej tożsamości.

Z tej okazji zachęcamy Państwa do wywieszenia białoczerwonych flag!

Kwestię flagi narodowej reguluje ustawa z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych:

Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. Przy umieszczaniu barw Rzeczypospolitej Polskiej w układzie pionowym kolor biały umieszcza się po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu. Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Flagą państwową Rzeczypospolitej Polskiej jest prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej, umieszczony na maszcie.

Znaczenie barw polskiej flagi:

Kolory te według symboliki używanej w heraldyce mają następujące znaczenie:

Koloru białego używa się w heraldyce jako reprezentację srebra. Oznacza on także wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie. Kolor czerwony jest symbolem ognia i krwi, a z cnót oznacza odwagę i waleczność.Odsłony: 662
Autor Publikacji: Ach, Data Publikacji: 2019-04-30 , Godzina Publikacji: 11:27

Kęty w obiektywie...