Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Dziesięciu uczniów z gminy Kęty otrzymało stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce

Wczoraj, 19 września, w sali kameralnej Domu Kultury w Kętach najzdolniejsi uczniowie szkolnych placówek gminy Kęty otrzymali wyjątkowe wyróżnienia. Nagrodą za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017 były specjalne stypendia w wysokości 1500 i 2000 zł, ufundowane przez Gminę Kęty, przy wsparciu Fundacji „Ukryte Talenty”, która przekazała na ten cel 10 tys. zł.

O STYPENDIUM mogli starać się uczniowie, którzy spełnili kryteria określone uchwałą Rady Miejskiej w Kętach:
- w roku szkolnym 2016/2017 ich średnia ocen wyniosła minimum 5,0,
- otrzymali co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania,

- byli finalistami lub laureatami konkursów przedmiotowych, tematycznych lub interdyscyplinarnych organizowanych przez właściwego miejscowego kuratora oświaty.

Uczniowie, którzy zostali nagrodzeni to::
Maria Naglik (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1 w Kętach – opiekun ks. Władysław Sporek)
Celina Kierzek (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1 w Kętach – opiekun Agata Płonka)
Grzegorz Chrostek (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1 w Kętachopiekunowie Kinga Bogunia i Beata Jarosz)
Mateusz Szymański  (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach - opiekun Bożena Talaga-Krzysiak)
Karol Łanocha (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętachopiekunowie Katarzyna Wadoń-Kasprzak, Anna Maciejczyk i Grażyna Małysa)
Justyna Pieczonka (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach - opiekun Bożena Talaga-Krzysiak)
Zuzanna Tuchowska (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętachopiekun Anna Garlacz)
Jonasz Jarosz (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach - opiekun Bożena Talaga-Krzysiak)
Makary Grad (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach –  opiekunowie ks. Andrzej Wołpiuk i Anna Garlacz)
Dorota Doroszko (Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach  opiekun Monika Kojder)

Dla opiekunów i rodziców młodych stypendystów przygotowano pamiątkowe dyplomy.

Jak podkreślił burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar – postawione bardzo wysokie wymagania pozwoliły uhonorować wybitnych młodych ludzi w sposób szczególny. - Uczniów zdolnych i bardzo zdolnych, takich, którzy mają oceny bardzo dobre, którzy mają wzorowe zachowanie, którzy otrzymują liczne laury i nagrody jest w naszej gminie dużo więcej, ale nie moglibyśmy uhonorować Was wtedy tak, byście rzeczywiście odczuli, że doceniamy wasze starania – zaznaczył, zwracając się do młodzieży.

Burmistrz podziękował nauczycielom, dyrektorom szkół oraz rodzicom za wsparcie i pomoc uczniom w rozwijaniu ich talentów. - Nawet najlepszy nauczyciel nic nie zrobi, nie mając za partnera zdolnego, chętnego do nauki ucznia i wyrozumiałego, rozumiejącego potrzeby i specyfikę rodzica. Nawet najlepszy rodzic nie poradzi sobie w pomocy i prowadzeniu zdolnego ucznia, jeżeli nie ma rzeczywistego wsparcia w nauczycielu prowadzącym, w dyrektorze szkoły. Żaden uczeń, nawet ten najzdolniejszy i najmądrzejszy, nie osiągnie szczytu swoich możliwości jeżeli, z jednej strony, w szkole jego talent nie zostanie zauważony i nie będzie szlifowany, ale z drugiej strony, rodzice w domu nie zapewnią mu należytych warunków, możliwości materialnych, ale przede wszystkim społecznych, by mógł swój talent doskonalić, by mógł się rozwijać. Dlatego tak bardzo się cieszę, że dzisiaj jesteście tu Państwo wszyscy, którzy jesteście autorami tych wspaniałych sukcesów naukowych, tych wspaniałych osiągnięć naszych młodych mieszkańców – mówił, dziękując również Radzie Miejskiej w Kętach, która kształtując politykę funkcjonowania gminy i ustalając realia budżetowe pozwala wspierać młode talenty.

- Jest dla mnie wielką dumą i radością, że tak wspaniałych mieszkańców mamy w naszej gminie. Tak, jak dzisiaj jesteście dumą nas tutaj, naszą dumą będziecie również wtedy, kiedy w innych szkołach, na uniwersytetach, a potem w miejscach pracy będziecie swoje talenty przekazywać innym i swoim talentem im służyć  – dodał na koniec.

We wtorkowej uroczystości udział wzięli m.in. Krzysztof Jan Klęczar – burmistrz Gminy Kęty, Rafał Ficoń – I zastępca burmistrza Gminy Kęty, Marek Nycz – przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach, Renata Stachura – dyrektor Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Kętach, Tomasz Bielecki – dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Gminy Kęty, Maria Koperska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach, Ewa Sedeńko  - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach oraz nauczyciele, rodzice i opiekunowie młodych stypendystów.

Galę uświetniły wokalno-instrumentalne występy Magdaleny Goc – uczennicy liceum im. Marii Dąbrowskiej w Kętach oraz Marcina Joneczko – ucznia szkoły muzycznej I stopnia im. Hieronima Henryka Baranowskiego dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Odsłony: 5002
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-09-20 , Godzina Publikacji: 7:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty