Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Footballowy weekend zakończony. Zobacz jak wypadły nasze drużyny

W sobotę i niedzielę fanów lokalnego footballu czekała nie lada gratka - pięć spotkań, z czego cztery "u nas", a także derby gminne. Dla nieco mniejszych przeznaczone były derby gminne trampkarzy oraz rozgrywki juniorów.

Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie wszystkich spotkań:

------ WYNIKI ------ 

Juniorzy (Już niebawem na info raz w tygodniu będziemy podsumowywać również zmagania juniorów):

C1 Trampkarze (grupa 3) - III kolejka
Niwa Nowa Wieś - Orzeł Witkowice 1:0 - spotkanie rozegrane dzisiaj o godz. 10:00
TS Hejnał Kęty - Zgoda Malec 8:0 - spotkanie rozegrane 4 maja o godz. 17:30

A1 Juniorzy (grupa 3) - III kolejka
6 maja godz. 11.30, Bulowice, ul. Sportowa 9 - LKS Bulowice - LKS Jawiszowice 5:0
6 maja godz. 11:30, Brzezinka, ul. Sportowa 9 - Iskra  Brzezinka - Soła Łęki 5:0
6 maja godz. 11:30, Grojec, ul. Sportowa 1 - Solavia Grojec - Zgoda Malec 3:2


Seniorzy
:

Pierwszym sobotnim meczem seniorów było starcie Hejnału z Solavią, zakończone remisem 3:3 i tylko dlatego, że P. Mroczek (Solavia Grojec) strzelił w czwartej minucie samobójczą bramkę. Fani kęckiego zespołu zapewne liczyli na powtórzenie wyniku z poprzednio rozegranego spotkania. Wtedy to - 25 września 2016 - Hejnał zwyciężył rywali 3:1. Warto wspomnieć, że podczas dzisiejszego meczu zabrakło najlepszego strzelca biało-fioletowych - Bartłomieja Chrapkiewicza, który jak dotąd strzelił 13 bramek, a także asystował w 8 golach. Być może to miało wpływ na wyniki dzisiejszego spotkania...

W derbach gminnych Orzeł Witkowice zwyciężył Zgodę Malec 3:2. W poprzednim meczu rozegranym między oboma drużynami 26 września 2016 roku również witkowiczanie triumfowali (2:1). Co ciekawe do dzisiaj to zespół z Malca był wyżej klasyfikowany w tabeli, a według stanu na teraz [28 maja godz. 18:00] jest tuż za Sołą Łęki na 9 pozycji. - Aktualizacja - Orzeł Witkowice po 20 kolejce jest na miejscu 10.

W ostatnim meczu oświęcimskiej ligi A, w którym grał nasz zespół, Soła Łęki zremisowała ze Strumieniem 2:2. Jest to dobry wynik, biorąc pod uwagę, że ekipa z Polanki Wielkiej zajmowała po dziewiętnastu kolejkach piątą pozycję, a Soła - ósmą. Jednakże byłby lepszy, gdyby nie samobójcza bramka Daniela Dusika w 33 minucie gry. Ponadto Soła podczas dzisiejszego meczu była silniejszym zespołem.

W klasie B oczekiwania kibiców zawiódł LKS Bulowice, który podejmując u siebie LKS Piotrowice poległ z nimi 0:2. Wszystko za sprawą Marcina Krawczyka, który w blisko pięć minut zaliczył dwa gole. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Piotrowic awansował na drugie miejsce w tabeli. Potknięcie bulowian nie wpływa negatywnie na ich pozycję lidera rozgrywek, ponieważ mają, jak na razie, dziewięciopunktową przewagę.

Niedzielne spotkanie LKS Jawiszowice - Niwa, zakończyło się porażką drużyny z Nowej Wsi 3:1. Jest to drugie spotkanie obu zespołów w tym sezonie. W rundzie jesiennych rozgrywek - 1 października 2016 roku - ekipy zremisowały 1:1. 
 

6 maja godz 11:00 - Kęty, ul. Jana III Sobieskiego 36
TS Hejnał Kęty - Solavia Grojec 3:3 (Seweryn Jaromin - 32', Łukasz Ryłko 90'+2'; Przemysław Mroczek (samobójcza) - 4', Grzegorz Smolarek - 7'/86', Paweł Chowaniec - 90'+4')

TS Hejnał Kęty: Artur Radwan (1), Daniel Korzonkiewicz (2), Jakub Januszyk (5), Szymon Karpiński (17), Waldemar Kliś (10), Jakub Klimczyński (16), Łukasz Sitarz (18), Adrian Nguyen (18), Przemysław Oczkowski (7), Łukasz Ryłko (9), Seweryn Jaromin (14). Rezerwa: Łukasz Szymański (12), Mateusz Kowalski (13), Jakub Wesołek (4, od 80'), Kamil Gasidło (15), Sebastian Lach (6). Trener - Jerzy Sordyl.
Solavia Grojec: Kamil Foryś (1, do 60'), Paweł Chowaniec (18), Artur Kowalski (19), Sebastian Kozieł (8), Przemysław Mroczek (17), Krzysztof Noworyta (14, do 75'), Mateusz Pietraszewski (7), Rafał Śliwka (6), Grzegorz Smolarek (16, do 90'), Patryk Wiktoruk (5), Tomasz Wołek (10). Rezerwa: Krzysztof Bąbacz (12, od 60'), Waldemar Kosiński (15', od 75'), Mateusz Mazur (9, od 90'). Trener - Mateusz Mazur.

6 maja godz. 16:00 - Witkowice, ul. Dworska 5
Orzeł Witkowice - Zgoda Malec 3:2 (Waldemar Szypuła - 57', Damian Jedliński - 72', Damian Jekiełek - 86'; Mateusz Lekki - 65', Grzegorz Sokół - 67')

Orzeł Witkowice: Jarosław Wróbel (1), Arkadiusz Achinger (18), Zygmunt Bąba (14), Mateusz Gołębiowski (10), Damian Jedliński (2, do 89'), Bartłomiej Kawczak (7, do 30'), Łukasz Konefał (11), Mateusz Konefał (13), Konrad Matonóg (4, do 55'), Zbigniew Mitoraj (6), Waldemar Szypuła (8, do 87'). Rezerwa: Kamil Bąk (5, od 87'), Damian Jekiełek (9, od 30'), Kamil Sienkiewicz (16, od 89'), Piotr Wysogląd (17, od 55'). Trener - Szymon Śliwa.
Zgoda Malec: Dawid Gibas (12), Krzysztof Chwierut (4), Sebastian Drebszok (5), Krzysztof Drebszok (6), Kamil Dubiel (13), Mateusz Lekki (14), Dominik Nowak (7, do 30'), Grzegorz Sokół (9), Mateusz Szafrański (16, do 65'), Mirosław Zemła (2), Konrad Żmuda (10). Rezerwa: Krzysztof Jekiełek (1), Wojciech Klęczar (15), Wojciech Krawczyk (3, od 30'), Przemysław Kuwik (19), Krzysztof Płonka (11, od 65'), Patryk Woźniak (8). Trener - Adam Tomala.

6 maja godz. 17:00 - Łęki, ul. Sportowa 1
Soła Łęki - Strumień Polanka Wielka 2:2 (Daniel Dusik (samobójcza) - 33', Krzysztof Karnas - 60', Paweł Kramarczyk - 90'; Daniel Boba - 30')

Soła Łęki: Daniel Dusik (12), Rafał Adamczyk (6), Damian Dusik (16), Dawid Jawor (17), Krzysztof Karnas (7), Tomasz Kobylański (8), Paweł Kramarczyk (3), Marek Lekki (11, do 55'), Marek Matejko (13), Krzysztof Zarzycki (15), Krystian Zygmunt (2). Rezerwa: Bartłomiej Gabryś (9, od 55'), Konrad Handzlik (10), Maciej Pawlusiak (5). Trener - Krzysztof Zarzycki.
Strumień: Jakub Jasiński (12), Mateusz Barnacki (3), Arkadiusz Bieszczad  (20), Daniel Boba (10), Mariusz Gałgan (9), Wojciech Jaszczyk (8), Dariusz Knapik (2), Tomasz Kornaś (14), Łukasz Łukaszczyk (7), Damian Mączka (6), Krzysztof Trawkowski (15). Rezerwa: Sebastian Drabczyk (17), Dariusz Wanat (19), Patryk Żurek (18). Trener - Mariusz Gałgan.

Pozostałe mecze oświęcimskiej klasy A:

  • Zaborzanka Zaborze - Skawa Podolsze - 3:5
  • LKS Rajsko - Górnik Brzeszcze - 2:3
  • Zatorzanka Zator - LKS Bobrek - 5:1
  • LKS Gorzów - Przeciszovia Przeciszów (niedziela) - 0:3

Tabela:

Poz.
Zespół
Mecze
Punkty
Wygrane
Remisy
Porażki
Bramki
Bilans
1.
Zatorzanka Zator
 19
 53
 17
 2
 0
58:15
 43
2.LKS Rajsko 19 49 16 1 2
63:12
 51
3.TS Hejnał Kęty 19 38 12 2 5
59:29
 30
4.
Górnik Brzeszcze
 19
 35
 10
 5
 4
39:27
 12
5.Strumień Polanka Wielka 19 32 9 5 5
53:32
 21
6.
LKS Bobrek
 19
 29
 9
 2
 8
53:38
 15
7.
Przeciszovia Przeciszów
 19
 26
 8
 2
 9
35:36
-1
8.
Soła Łęki
 19
 21
 6
 3
 10
39:43
-4
9.
Skawa Podolsze
 19
 20
 6
 2
 11
30:52
-22
10.
Orzeł Witkowice
 19
 19
 6
 1
 12
28:55
-27
11.
Zaborzanka Zaborze
 19
 18
 5
 3
 11
25:57
-32
12.
Zgoda Malec
 19
 17
 5
 2
 12
35:51
-16
13.
Solavia Grojec
 19
 16
 3
 7
 9
35:47
-12
14.
LKS Gorzów
 19
 7
 2
 1
 16
20:78-58

 --- 

7 maja godz. 17:00, Jawiszowice, ul. Kusocińskiego 2
LKS Jawiszowice - Niwa Nowa Wieś 3:1 (Patryk Senkowski - 47', Arkadiusz Bartula - 78', Krzysztof Wesecki - 90'+4'; Mariusz Piskorek - 88')

LKS Jawiszowice: Sławomir Tlałka (1), Arkadiusz Bartula (10), Adam Bidziński (3), Marcin Herman (8), Michał Juszczyk (11, do 3'), Rafał Nalepa (16), Patryk Senkowski (20), Tomasz Tworek (6), Krzysztof Wesecki (13), Kamil Wójcik (4), Andrzej Żupa (14). Rezerwa: Jarosław Płonka (12), Szymon Rozner (7, od 3'), Sebastian Rusek (15), Szymon Stachura (99). Trener - Jarosław Płonka.
Niwa Nowa Wieś: Paweł Szczepańczyk (1), Grzegorz Bogdan (13, do 70'), Sebastian Deska (5), Paweł Flis (14, do 60'), Wojciech Góral (16), Mariusz Piskorek (10), Lucjan Stawowczyk (11), Konrad Zięba (18), Adam Żmuda (9), Kamil Żmuda (4), Bartłomiej Zwaryczuk (17). Rezerwa: Konrad Bączek (19), Piotr Klimczyński (7), Jakub Makowski (6, od 70'), Dominik Merta (8, od 60'), Bartłomiej Michałowski (2). Trener - Konrad Żmuda.

Wyniki pozostałych rozgrywek 24 kolejki oświęcimskiej klasy okręgowej:

  • LKS Żarki - Kalwarianka Kalwaria Z. (sobota) - 3:1
  • Brzezina Osiek - Halniak Maków Podhalański (sobota) - 4:0
  • Zagórzanka Zagórze - Garbarz Zembrzyce (sobota) - 3:2
  • Górnik Libiąż - Dąb Paszkówka (sobota) - 1:1
  • Cedron Brody - UKS KS Chełmek (sobota) - 2:2
  • Victoria Zalas - Orzeł Ryczów (niedziela) - 0:8
  • Tempo Białka - Nadwiślanin Gromiec (niedziela) - 1:3

Tabela

Poz.
Zespół
Mecze
Punkty
Wygrane
Remisy
Porażki
Bramki
Bilans
1.Orzeł Ryczów 24  61 19 4 1
78:23
 55
2.Nadwiślanin Gromiec 23 47 14 5 4
57:23
 34
3.
LKS Niwa Nowa Wieś
 24
 43
 12
 7
 5
55:33
 22
4.
Brzezina Osiek
 24
 41
 12
 5
 7
42:30
 12
5.
LKS Jawiszowice
 24
 41
 11
 8
 5
66:25
 41
6.
Tempo Białka
 24
 40
 12
 4
 8
56:43
 13
7.
UKS KS Chełmek
 24
 39
 10
 9
 5
46:22
 24
8.Garbarz Zembrzyce 24 38 11 5 8
40:34
 6
9.
Halniak Maków Podhalański
 24
 32
 9
 5
 10
40:43
-3
10.
Cedron Brody
 23
 31
 9
 4
 10
28:44
-16
11.
Zagórzanka Zagórze
 24
 27
 7
 6
 11
42:46
-4
12.
LKS Żarki
 24
 25
 7
 4
 13
36:54
-18
13.
Dąb Paszkówka
 24
 18
 4
 6
 14
29:61
-32
14.
Górnik Libiąż
 24
 17
 4
 5
 15
27:71
-44
15.
Kalwarianka Kalwaria Z.
 24
 17
 5
 2
 17
27:67
-40
16.
Victoria Zalas
 24
 16
 5
 1
 18
36:86
-50

 ---

6 maja godz. 17:00 - Bulowice, ul. Sportowa 1
LKS Bulowice - LKS Piotrowice 0:2 (Marcin Krawczyk - 60'/65')

LKS Bulowice: Andrzej Wojtyła (1), Krzysztof Kopytko (9, do 75'), Łukasz Matusiak (17), Rafał Michalak (7), Rafał Michalak (8), Krzysztof Mrzygłód (11, do 60'), Jakub Ochmanek (6), Rafał Rusek (10), Mateusz Surma (14, do 70'), Przemysław Waligórski (2), Mateusz Wantoła (13, do 46'). Rezerwa: Michał Matejko (19, od 46'), Konrad Mydlarz (15, od 60'), Daniel Peszel (5), Michał Rybczak (20, od 75'), Damian Zontek (18, od 70'). Trener - Grzegorz Wysogląd.
LKS Piotrowice: Wiesław Ziembla (77), Mateusz Chachuła (10, do 76'), Sławomir Czerwik (6, do 90'), Paweł Frączek (8), Piotr Frączek (17), Maciej Frączek (5, do 86'), Miłosz Frączek (18, do 90'), Mateusz Kościelnik (7), Marcin Krawczyk (14), Marek Rogalski (4, Sylwester Rogalski (9). Rezerwa: Krzysztof Barcik (16), Maciej Marsowicz (20, od 76'), Konrad Płonka (15, od 90'), Dominik Sanak (3, od 86'), Mateusz Stolarczyk (11, od 90'). Trener - Krzysztof Barcik.

Wyniki pozostałych rozgrywek 12 kolejki oświęcimskiej klasy B:

  • Puls Broszkowice - Iskra Brzezinka - 4:2
  • LKS Palczowice - LKS Poręba Wielka - 4:4
  • LKS Głębowice - Pogórze Gierałtowice (niedziela) - 3:0
  • Sygnał Włosienica - Korona Harmęże (niedziela) - 2:5

 

Tabela:

Poz.
Zespół
Mecze
Punkty
Wygrane
Remisy
Porażki
Bramki
Bilans
1.LKS Bulowice 12  27 9 0 3
32:18
 14
2.
LKS Piotrowice
 11
 18
 5
 3
 3
18:12
 6
3.
Puls Broszkowice
 12
 18
 5
 3
 4
21:18
 3
4.Sygnał Włosienica 11 18 5 3 3
23:18
 5
5.
LKS Głębowice
 11
 17
 5
 2
 4
24:23
 1
6.
Iskra Brzezinka
 11
 14
 3
 5
 3
15:14
-1
7.
Pogórze Gierałtowice
 12
 14
 4
 2
 6
20:26
-6
8.LKS Poręba Wielka 12 13 3 4 5
24:29
-5
9.
Korona Harmęże
 11
 10
 3
 1
 7
17:31-14
10.
LKS Palczowice
 11
 9
 2
 3
 6
20:25
-5

 

Odsłony: 1781
Autor Publikacji: Szymon Borowczyk, Data Publikacji: 2017-05-06 , Godzina Publikacji: 7:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Sierpień, 2018
  P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel:
Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876
(33) 844 86 88 


e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty