Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Gmina Kęty w trosce o rodziców najmłodszych mieszkańców

Wszystkim rodzicom dobro ich najmłodszych pociech szczególnie leży na sercu. Maluchy wymagają bowiem mnóstwa uwagi, serdeczności i troski. Na szczęście trzy żłobki, działające na terenie gminy Kęty – „Bajeczka”, „Tęczowa Kraina” oraz „Szkarbek” – oferują w pełni profesjonalną opiekę, którą chwalą sobie rodzice, uczęszczających do powyższych placówek dzieci.

Aby wspomniane placówki mogły wciąż pracować na najwyższym poziomie, a rodzice najmłodszych mieszkańców naszej gminy mogli swobodnie realizować zawodowe plany, Gmina Kęty na działalność żłobków w przyszłym roku przeznaczyła niebagatelną kwotę 70 000 zł. Dzięki temu dofinansowaniu, całkowity koszt usługi świadczonej przez żłobki, pokrywany przez rodziców, zostanie obniżony. Wspomniane dofinansowanie będzie obejmowało mieszkańców Gminy Kęty, których dzieci w wieku od 20 tygodni do 3 lat zostaną zapisane do wspomnianych placówek. W ramach dofinasowania maluchy będą miały zapewnioną przynajmniej 6-godzinną opiekę od poniedziałku do piątku, a co najważniejsze – zajęcia łączące zabawę z edukacją i uwzględniające rozwój psychomotoryczny dziecka, właściwy do jego wieku.

Dane adresowe żłóbków działających na terenie gminy Kęty objętych dofinasowaniem:

  • żłobek „Bajeczka”, os. Batalionów Chłopskich 5, 32-650 Kęty
  • żłobek „Tęczowa Kraina”, ul. Krakowska 13, 32-652 Bulowice
  • żłobek „Szkarbek”, ul. Jana Kantego 20 C, 32-650 Kęty 


Dofinansowanie kosztów usług świadczonych przez żłobki, nie stanowi jedynej formy pomocy skierowanej do rodziców najmłodszych dzieci, którą oferuje Gmina Kęty. Na jej terenie wdrożono bowiem pionierski w skali kraju projekt „Małopolska Niania”, dzięki któremu zatrudnionych zostało 5 niań. Jak informuje Wydział Świadczeń Urzędu Gminy Kęty, nianie otrzymują 1 500 zł miesięcznie, z czego 1 000 zł pochodzi ze środków Marszałka Województwa Małopolskiego, a pozostałe 500 zł dołożyła Gmina Kęty. Łącznie na realizacje projektu „Małopolska Niania” z budżetu gminy na rok 2018 przeznaczy 15 000 zł.Odsłony: 1263
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2017-12-22 , Godzina Publikacji: 10:18

Kęty w obiektywie...