Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Gminne obchody Święta Niepodległości

W sobotę odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Pamiętny dzień 11 listopada, który uznaje się za datę zakończenia I wojny światowej, a zarazem odzyskania przez Polskę niepodległości, Kęty uczciły poprzez złożenie kwiatów i zniczy w najważniejszych miejscach pamięci.

Uroczystości rozpoczęły się rano na płycie kęckiego Rynku. Wpierw koncert dała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Witkowice. Następnie wszystkich zgromadzonych –  członków rozlicznych pocztów sztandarowych, miejskich radnych, przedstawicieli kęckiego magistratu, gminnych instytucji kultury, placówek oświatowych i służb mundurowych oraz mieszkańców naszej gminy – powitał Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, dając znak do rozpoczęcia obchodów.

Delegacje w ciszy i skupieniu złożyły okolicznościowe wiązanki na grobie nieznanego żołnierza, pod tablicą upamiętniającą pobyt Józefa Piłsudskiego i legionistów w Kętach oraz pod tablicą poświęconą pamięci ofiar obu wojen światowych, znajdującą się przy kościele parafialnym pod wezwaniem św. św. Małgorzaty i Katarzyny.

Później uczestnicy obchodów udali się na osiedle 700-lecia. Tam, w parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, w intencji Ojczyzny odprawiona została uroczysta Masza św., którą poprzedziło złożenie kwiatów pod tablicą ofiar nazizmu i komunizmu.

Na ten wyjątkowy dzień szereg atrakcji przygotowały także gminne instytucje i organizacje. Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach zaprosiło na bezpłatne zwiedzanie swych stałych ekspozycji, Grupa Operacyjna „Kęty” przeprowadziła w zabytkowej strzelnicy ciekawe Spotkanie z historią, a w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa wieczorową porą odbył się koncert „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”.Odsłony: 1332
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo / fot. A. Christ, Data Publikacji: 2017-11-13 , Godzina Publikacji: 09:07

Kęty w obiektywie...