Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Gminny Dzień Seniora

W piątek, 8 grudnia, w sali OSP Kęty świętowano Gminny Dzień Seniora, zorganizowany przez Gminę Kęty i Miejską Radę Seniorów, który swoim przybyciem uświetniło wielu zaproszonych gości. Zebranych powitała dyrektor Wydziału Rozwoju UG Kęty – Urszula Baczyńska-Śleziak.

Gospodarz uroczystości – Burmistrz Gminy Kęty, Krzysztof Jan Klęczar - po gorącym przywitaniu przybyłych na obchody Gminnego Dnia Seniora, podkreślił ważność obchodzonego święta i rolę, jaką Seniorzy odgrywają nie tylko w gminie, ale i w całym powiecie. Wyrażając wdzięczność za podejmowane inicjatywy w sołectwach i dzielnicach, zwrócił uwagę na dynamiczny rozkwit środowisk seniorskich. – Jestem wdzięczny za każdego człowieka, do którego wyciągacie rękę, za każdego, który może na Was liczyć, który dzięki Wam, dzięki temu, że Wy, jako liderzy, jako animatorzy życia społecznego, potraficie sprawić, że zamiast siedzieć w domu - ludzie wychodzą, zamiast dać się przygnębić smutkowi, beznadziei, trudom życia codziennego – ludzie życiem się cieszą. To Wasza wielka zasługa – mówił burmistrz, zwracając się do przewodniczących i dyrektorów gminnych jednostek skupiających Seniorów. Wyraził również wdzięczność, że działalność ta nie zamyka się tylko w granicach gminy Kęty. – To dzięki Wam w całej Małopolsce wiedzą, gdzie są Kęty – dodał.

Włodarz gminy zaznaczył rolę współpracy Seniorów z Młodzieżową Radą Miejską, której owocem jest wspólne działanie na rzecz drugiego człowieka. – Te dwie siły, kiedy się uzupełniają, to mogą góry przenosić – zauważył. Zwrócił również uwagę na mądrość życiową Seniorów, której nie można wyczytać z żadnej książki, a która jest niezbędna w budowaniu wspólnego dobra i przyszłości społeczności.

Składając Seniorom, gościom, wraz z ich rodzinami, bliskimi i przyjaciółmi, najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia włodarz gminy wyraził przekonanie, że przed organizacjami seniorskim kolejne lata wspaniałej działalności. - Niech Państwo nadal będą tak cudownymi ludźmi, jakimi jesteście teraz – zaapelował na koniec.

Dziękując Miejskiej Radzie Seniorów za inicjowane działania, za wielką pomoc i życzliwość, złożył na ręce przewodniczącego – Jerzego Kolasy – świąteczny podarunek, zwracając uwagę na wielki osobisty wkład lidera MRS w budowanie tej organizacji. Podziękowania odebrała z rąk burmistrza także wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów – Kazimiera Micherda. – Za życzliwość, ogromną pomoc, i że zawsze możemy na Nią liczyć – podkreślił burmistrz. Nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób angażują się w działania na rzecz osób starszych.

Wicestarosta oświęcimski, Jarosław Jurzak, w imieniu Zarządu Powiatu złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz wyrazy podziwu i uznania dla wspólnej działalności Seniorów na rzecz lokalnej społeczności. – Należycie do tego pokolenia, które przez cały okres działalności i życia było niezwykle aktywne. Żyliście w czasach niełatwych, jednak przeżyliście te czasy z godnością i ogromną chęcią działania, która nadal, mimo iż jesteście na emeryturze, w Was pozostała. – mówił wicestarosta oświęcimski, podkreślając wielkość ducha, energię i potrzebę dzielenia się radością życia z innymi, które to cechują dzisiejszych Seniorów. – To jest doskonały przykład dla młodego pokolenia, jak wspaniale można przejść przez życie – zwrócił uwagę, wyrażając wdzięczność i szacunek dla działalności seniorskiej. Życząc Seniorom rodzinnych i pełnych życzliwości świąt, złożył na ręce przewodniczącego Miejskiej Rady Seniorów – Jerzego Kolasy - bożonarodzeniowy prezent.

Przewodniczący MRS, Jerzy Kolasa, witając zaproszonych gości w imieniu Seniorów, w szczególności przedstawicieli organizacji seniorskich gminy Kęty oraz zaprzyjaźnionych gmin: Zabierzowa, Oświęcimia, Andrychowa, Miechowa, wyraził radość z tak licznego przybycia na piątkowe uroczystości. Podkreślił również, że Miejska Rada Seniorów jest organizacją, która łączy i jednoczy wszystkie organizacje skupiające osoby starsze. Podziękował także radnym MRS za trud i czas oddany na rzecz Seniorów, za współpracę z innymi organizacjami, z Gminą Kęty i Młodzieżową Radą Miejską. Życzył miłej i przyjemnej zabawy.

Niespodziankę sprawili zebranym Seniorzy z Miechowa, częstując wszystkich na sali miechowskimi krówkami oraz wręczając na ręce przewodniczącego MRS w Kętach stroik świąteczny w kształcie wianka.

Po części oficjalnej nadeszła pora na występy artystyczne. Na zaproszenie Miejskiej Rady Seniorów z Kęt, w przedstawieniu kabaretowym pt. „W kolejce do doktora”, wystąpił Zespół Teatralno-Satyryczny z Zabierzowa, rozbawiając gości do łez. Kolejni artyści, którzy umilali czas w piątkowy wieczór, to Grupa Niezależnych Artystów, założona przez przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miejskiej i studentkę Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu – Żanetę Siwiec. Głównie zajmujemy się aktorstwem, a szczególnie tworzymy spektakle dramatyczne – mówią o sobie młodzi ludzie, dodając, że wszystkich ich łączy pasja do muzyki, czego dowodem był przygotowany na piątkową uroczystość występ wokalno-instrumentalny, zakończony wspólne śpiewaniem przeboju polskiej muzyki rozrywkowej.

Oprawę muzyczną dalszej części uroczystości przygotował DJ Marek Kacorzyk, serwując taneczne utwory i zachęcając do wspólnej zabawy w pięknie udekorowanej przez radnych MRS sali.

Organizatorzy Gminnego Dnia Seniora - Gmina Kęty wraz z Miejską Radą Seniorów - składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włożyli całe swoje serce w pomoc przy zorganizowaniu tego szczególnego dnia. Wyjątkowe podziękowania kierowane są w stronę Zespołu Teatralno-Satyrycznego z Zabierzowa, Grupy Niezależnych Artystów, Marka Kacorzyka oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach za udostępnienie sali oraz pomoc w organizacji imprezy.

W piątkowych uroczystościach uczestniczyli m.in.: burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar wraz z zastępcami – Rafałem Ficoniem i Marcinem Śliwą, sekretarz Gminy Kęty – Ewelina Jura-Bączek, dyrektor Wydziału Rozwoju UG Kęty – Urszula Baczyńska-Śleziak, kierownik Kancelarii UG Kęty – Edyta Sysak, dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej UG Kęty – Tomasz Bielecki, wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego – Jarosław Jurzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach – Marek Nycz, radni Miejskiej Rady Seniorów na czele z przewodniczącym Jerzym Kolasą, delegacje Seniorów z zaprzyjaźnionych gmin: z Andrychowa, z Zabierzowa, z Miechowa oraz z Oświęcimskiej Rady Seniorów, członkowie zespołu artystycznego działającego przy Klubie Seniora „Złota Jesień” w Zabierzowie, przewodnicząca MRM Żaneta Siwiec wraz z zastępcą Michałem Korczykiem, członkowie Grupy Niezależnych Artystów z Kęt, dyrektorzy gminnych jednostek wraz z pracownikami i członkami: GOPS w Kętach, Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Kętach, Centrum Opieki nad Seniorami „Trivita” w Porąbce, przedstawiciele Komisariatu Policji w Kętach, przedstawiciele Straży Miejskiej w Kętach, przedstawiciele OSP, przedstawiciele Koła Związku Kombatantów RP i b. Więźniów Politycznych, przedstawiciele Koła Polskiego Związku Niewidomych w Kętach, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kęty, przedstawiciele Klubów Seniora z gminy Kęty oraz UTW w Kętach.


Odsłony: 2506
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-12-10 , Godzina Publikacji: 15:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty