Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Grupa Kęty laureatem Małopolskiej Nagrody Gospodarczej

Wczoraj w Krakowie odbyło się wręczenie Małopolskiej Nagrody Gospodarczej – wyróżnienia, którego celem jest promocja najlepszych przedsiębiorców z Małopolski oraz innowacji a także zwiększanie konkurencyjności między firmami. W kategorii duży przedsiębiorca w tym roku triumfowała Grupa Kęty.

Małopolska Nagroda Gospodarcza to wyróżnienie dedykowane tym, bez których rozwój gospodarczy Małopolski nie byłby możliwy. Laureaci tej nagrody – nasi przedsiębiorcy – są bez wątpienia najlepszą wizytówką województwa, a ich sukces świadectwem tego, że nasz region dysponuje znaczącym potencjałem gospodarczym oraz dużymi możliwościami rozwojowymi – zaznaczył wicemarszałek Wojciech Kozak, który wręczał nagrody.

Aby walczyć o tytuł „Laureata Małopolskiej Nagrody Gospodarczej” i prawo jego używania we wszelkich materiałach firmowych i promocyjnych, kandydaci muszą prowadzić działalność zarejestrowaną na terenie województwa małopolskiego co najmniej 3 lata. Kolejne wymogi to m.in. produkcja wyrobów i oferowanie usług cieszących się uznaniem wśród konsumentów, stosowanie nowoczesnych technologii produkcji oraz metod zarządzania i marketingu, dobra sytuacja finansowa firmy oraz stwarzanie przyjaznych warunków pracy i płacy dla swoich pracowników.

Co ważne, Marszałek Województwa Małopolskiego zgłasza laureatów MNG do Nagrody Gospodarczej przyznawanej przez Prezydenta RP, co oznacza, że już niebawem Grupa Kęty może wywalczyć kolejne, jakże prestiżowe wyróżnienie.

Przypomnijmy, że Segment Wyrobów Wyciskanych Grupy Kęty jest największym krajowym producentem profili aluminiowych, z  udziałem w polskim rynku szacowanym na 30%. Od kilku lat zaliczany jest także do grona znaczących europejskich producentów i w tym rynku posiada ok. 2% udziału. Klientami firmy są przede wszystkim rynki budownicze i konstrukcyjne oraz branże motoryzacyjna, transportowa (w tym transport szynowy), jak również meblowa czy wyposażenia wnętrz. Grupa Kęty to 26 spółek zależnych, w tym 14 zagranicznych. Zatrudnia około 4.650 osób. Wartość eksportu, którego udział w sprzedaży wynosi aż 46%, to 1.039 milionów złotych.

Jak zaznacza Krzysztof Pietrzyk, dyrektor do spraw inwestycji Grupy Kęty, który z rąk wicemarszałka Wojciecha Kozaka odebrał wczoraj nagrodę, duże znaczenie dla rozwoju spółki mają znakomite relacje z Urzędem Gminy Kęty.

Dobrym przykładem współpracy Urzędu Gminy Kęty i środowiska przedsiębiorców jest działalność Kęckiej Rady Przedsiębiorczości powołanej przy Burmistrzu Gminy Kęty. Rada, której przewodniczącym został zastępca dyrektora generalnego Grupy Kęty S.A. Piotr Wysocki, debatuje nad kluczowymi gminnymi inwestycjami, przedstawiając swoje sugestie i opinie, które każdorazowo są analizowane przez kęcki magistrat.

Pozostałymi laureatami tegorocznej edycji Małopolskiej Nagrody Gospodarczej zostali:

  • Ernesto Travel (mały przedsiębiorca),
  • Conhpol (średni przedsiębiorca), 
  • Krakowski Park Technologiczny (nagroda specjalna).

 

Gratulujemy!
Odsłony: 1685
Autor Publikacji: oprac. Barbara Kuźma-Suazo / fot. M.H., malopolska.pl, Data Publikacji: 2017-12-15 , Godzina Publikacji: 13:43

Kęty w obiektywie...