Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

III sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej – relacja

5 kwietnia 2017 r. o godzinie 13:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Kęty odbyła się III sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. W obradach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych a także przybyli goście.

Sesja przebiegła zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad. W punkcie 6 sesji przypomniano o uchwale z 8 kwietnia 2015 r. Młodzieżowej Rady Miejskiej I kadencji, która przyjęła do realizacji Program "Czysta Gmina”, którego celem jest uwrażliwienie młodzieży w Gminie Kęty na problemy związane z utrzymaniem czystości środowiska naturalnego. W ramach programu rada wspólnie z władzami gminy oraz szkołami przygotowuje się do akcji sprzątania gminy. Termin wyznaczony zostanie prawdopodobnie po świętach.

Ważnym punktem sesji było złożenie podziękowań na ręce radnych: Zuzanny Matlak i Agnieszki Wadoń, za szczególne zaangażowanie w działalność Młodzieżowej Rady Miejskiej, a w szczególności za pomoc i wsparcie w przygotowaniu oferty edukacyjnej dla młodzieży Domu Kultury w Kętach oraz przygotowanie ankiety.

W trakcie sesji głos zabrały również uczennice Powiatowego Zespołu nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach – Marta Szpila i Aleksandra Zacny, reprezentujące Gminę Kęty w Sejmie Dzieci i Młodzieży. Uczennice liceum zaprezentowały prezentację dotyczącą projektu lokalnego pt. „Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Projekt edukacyjny realizowany jest przez Kancelarię Sejmu we współpracy z innymi instytucjami i ma na celu aktywizację młodych ludzi na rzecz społeczności lokalnej. Uczennice wybrały na swój temat Koło Gospodyń Wiejskich w Witkowicach, a konkretnie Jadwigę Zacny – długoletnią przewodniczącą koła. Główną inicjatywą jest nadanie Kołu Gospodyń Wiejskich w Witkowicach nazwy jej imienia.

Na zakończenie Sekretarz Gminy Kęty Ewelina Jura-Bączek przypomniała pokrótce radnym podstawy prawne działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach.

Zapraszamy do zapoznania się z wideo relacją: 

 

 Artur Christ / fot. Barbara Kuźma-SuazoOdsłony: 901
Autor Publikacji: , Data Publikacji: , Godzina Publikacji:

Kęty w obiektywie...