Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Ich krew od ponad dwudziestu lat ratuje życie

Policjanci oraz żołnierz Wojska Polskiego w akcji „spoKREWnieni służbą”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, Komisariatu Policji w Kętach, Komisariatu Autostradowego w Krakowie oraz żołnierz z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, wzięli udział w zbiórce krwi w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą”. Przeprowadzona ona została w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu.

W ramach przeprowadzonej akcji (o której pisaliśmy tutaj), odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci oraz żołnierz, oddali  krew na rzecz chorych oraz ofiar wypadków drogowych. W ten sposób mundurowi oddali również hołd Żołnierzom Wyklętym, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny.

Policjanci udzielając pomocy i ratując ludzkie życie doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew. Wśród policjantów powiatu oświęcimskiego znajduje się duża grupa honorowych dawców krwi, którzy regularnie oddają ten niezwykle cenny dar na rzecz potrzebujących. Rekordziści, to:

  • sierż. szt. Andrzej Moc, policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KP Brzeszcze jest honorowym krwiodawcą już od ponad 10 lat. Oddał w tym czasie blisko 13 litrów krwi;
  • sierż szt. Jan Zontek, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kętach, oddaje krew już od ponad 20 lat! Ma na swoim koncie 25 litrów oddanej krwi, za co był już  wyróżniany Brązową, Srebrną i Złotą odznaką Honorowego Dawcy Krwi;
  • asp. szt. Robert Kanturski, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kętach,  oddaje krew już od ponad 27 lat! Ma na swoim koncie, aż 39 litrów oddanej krwi, za co także otrzymywał wyróżnienia w postaci Brązowej, Srebrnej i Złotej odznaki Honorowego Dawcy Krwi.
Odsłony: 1919
Autor Publikacji: KPP Oświęcim, Data Publikacji: 2017-03-29 , Godzina Publikacji: 15:00

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty