Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Inicjatywy i przedsięwzięcia w ramach programu Bezpieczna+ w Bielanach

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Bielanach, jako jedna z dwóch szkół w gminie Kęty, bierze udział w rządowym programie wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+ . W ramach zadania realizowane są przedsięwzięcia, mające na celu zwiększenie otwartości szkoły na współpracę z otoczeniem; kształtowanie u uczniów aktywnej, otwartej, prospołecznej postawy; realizację zadań wychowawczych, rozwijających umiejętności psychospołeczne, takie jak komunikacyjne i kształtujące więzi interpersonalne między uczniami.


14 października zorganizowany został II (odblaskowy) rajd górski na Czarny Groń. Dzięki pięknej pogodzie dzień upłynął na zabawach. Starsi/wyżsi przeżyli ekstremalną przygodę w Parku Linowym - pokonali 26 przeszkód na mostach, siatkach i innych utrudnieniach zawieszonych na wysokości od 5 do 10 m nad ziemią. Młodsi/niżsi pokonywali kolorowe przeszkody wykonane z drewna i lin w Mini Parku Linowym zawieszonym 2 m nad ziemią.

Wszyscy uczestnicy rajdu szaleli w tunelach, na zjeżdżalniach, ruchomych mostach i trampolinach. Każdy, bez wyjątku, wziął również udział w olimpiadzie sportowej z nagrodami. Konkurencje były różnorodne - należało wykazać się zręcznością, precyzją i sprytem. Miło było popatrzeć, jak starsi wspierali młodszych, podpowiadali jak rozwiązać problem i zagrzewali ich do walki.

29 października szkoła licznie wypełniła się uczniami, ich rodzicami, mieszkańcami Bielan i przybyłymi gośćmi. W ramach realizacji rządowego programu Bezpieczna+  na terenie szkoły przygotowano  „miasteczko rowerowe”, na którym swoje umiejętności mogli sprawdzić wszyscy chętni. Mali pokonywali rowerowy tor przeszkód na hulajnodze, a starsi na rowerze. Wszyscy byli wyposażeni w odpowiedni sprzęt i odblaski, a nad sprawnym i przebiegiem konkurencji i porządkiem czuwała pani Agata Korczyk. Wielu uczniów rywalizowało między sobą w konkurencjach biegowych  przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego – pana Krzysztofa Drabka. Na zwycięzców, jak co roku, czekały medale i nagrody. Najliczniej na linii startu stanęli  w kategorii rocznika 2007 i młodszych gdzie zawody ukończyło 21 chłopców i 16 dziewczynek. Najmłodszych uczestnikiem zawodów był Szymon Juchniewicz, który ma zaledwie cztery latka, również został uhonorowany złotym medalem. Najlepsze wyniki uzyskali: Anastazja Wasztyl i Filip Kapica. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Kęt, Grojca, Mysłowic i gospodarze.

Swoje stanowisko miało też Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe pod opieką pani Ewy Górkiewicz, które wspólnie ze strażakami OSP w Bielanach zabezpieczało bezpieczeństwo w czasie imprezy i przeprowadzało pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Całość imprezy urozmaicił Odblaskowy Fitness, a dopełnieniem wszystkiego były przysmaki w formie kanapek i ciast przygotowanych przez firmę cateringową „Bazylia” z Zasola Bielańskiego oraz kiełbaski z grilla, które uparcie na zimnie smażyli niezawodni kucharze -  pan Sławek Adamczyk i pan Robert Merta.

30 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bielanach pod opieką p. Agaty Korczyk wraz z Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu, przeprowadzili akcję kontroli drogowej  kierowców pt.: „Jabłuszko, czy cytrynka”, jako jedno z działań szkoły zaplanowanych w ramach uczestnictwa w Małopolskim Konkursie „Odblaskowa szkoła” oraz programie Bezpieczna+. Celem tego działania było przypomnienie użytkownikom ruchu drogowego zasad mających wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w  tym  szczególnie  tych  dotyczących  prędkości  oraz pasów  bezpieczeństwa. Zaskoczeniem dla kierowców było wręczenie wzorowym kierowcom – jabłuszka, a kierowcom jadącym nie przepisowo – cytrynki. Konkurs „Odblaskowa szkoła”, ma za cel zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych,  lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ważne jest również zwrócenie uwagi  rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Natomiast we wtorek, 31 października, przedszkolaki stanęły na mini rowerowym torze przeszkód. Każdy 6 latek musiał pokonać wyznaczoną trasę na hulajnodze, a nad poprawnym przebiegiem konkurencji czuwał dyrektor szkoły – pan Dariusz Mędrzak.  Zabawa była doskonała, a przedszkolaki wykazały się dużymi umiejętnościami. Za poprawny przejazd każdy otrzymał w nagrodę symboliczny znaczek odblaskowy. W tym dniu również na korytarzu szkolnym zaprezentowano prace plastyczne wykonane  przez uczniów szkoły w ramach szkolnego  konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Odsłony: 1364
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Szkoła Podstawowa w Bielanach, Data Publikacji: 2017-12-07 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty