Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

"Jak nie czytam, jak czytam" w bibliotece w Łękach

Ogólnopolska akcja promująca czytanie wśród dzieci i młodzieży zainicjowana przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.


Akcja ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie,
że czytają więcej, niż dorośli.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach, filia Łęki już po raz drugi wzięła udział w bardzo ważnym przedsięwzięciu mającym zwrócić uwagę w ogólnopolskich mediach, a także wśród decydentów, na temat roli i znaczenia promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” ma przede wszystkim promować czytelnictwo wśród uczniów, inicjować swoistą modę na czytanie, pokazywać nieczytającym uczniom, że książki są bardzo popularne wśród ich rówieśników, są także przyjemną formą spędzania wolnego czasu.

Uczniowie – wolontariusze wraz z bibliotekarzem przygotowali specjalny program z tej okazji. Tegoroczne czytanie poświęcone zostało osobie Wisławy Szymborskiej. Wspaniała pisarka, noblistka, aktywistka – cóż więcej można rzec, jak to, że jest wspaniałym przykładem do naśladowania i propagowania mądrości, której nas uczyła. Podczas akcji „Jak nie czytam, jak czytam” - 7 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Łękach uczniowie poznali bliżej sylwetkę Wisławy Szymborskiej oraz jej twórczość. Czytaliśmy jej wiersze, a także próbowaliśmy zinterpretować jeden z nich pt. „Zakochani”. Jednym z punktów naszego spotkania, tak na wesoło, była ruchowa wersja Lokomotywy Juliana Tuwima, którą przygotowali wolontariusze naszej biblioteki. Do zabawy zostali zaproszeni uczniowie, którzy chętnie doczepiali wagony do naszego pociągu. Wspólnie o godz. 10:00 rano zaczęliśmy czytać wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „ Nic dwa razy”. Akcję zakończyliśmy podziękowaniami, wyrazami szacunku oraz zaproszeniem do następnego spotkania.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, a zwłaszcza naszym uczniom, opiekunom, nauczycielom oraz Pani Dyrektor Szkoły w Łękach – serdeczne podziękowania.

Odsłony: 1232
Autor Publikacji: Magdalena Płońska - GBP Łęki / kf, Data Publikacji: 2019-06-10 , Godzina Publikacji: 6:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty