Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Jarmark Wielkanocny za nami. Dziękujemy!

Smakołyki, wianki, piękne ozdoby oraz zabawki można było w minioną niedzielę zakupić na Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się 9 kwietnia na kęckim Rynku.                                   

Wszystkie skarby dostępne na świątecznych straganach były ręcznie wykonane czyli o bezcennej wartości artystycznej. Królowały wielkanocne ozdoby i aromatyczne przysmaki. Swoje wyroby prezentowali lokalni artyści, rękodzielnicy i przedsiębiorcy, a także stowarzyszenia, fundacje i Koła Gospodyń Wiejskich.

Na uczestników Jarmarku czekała cudnie przygotowana scena, przystrojona słomą i papierowymi kwiatami wykonanymi przez dzieci z sekcji plastycznej Domu Kultury w Kętach, prowadzonej przez panią Beatę Mertę oraz panie z Sekcji Rękodzieła Artystycznego UTW pod kierunkiem Dominika Rogusa.

Na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Kęty" i „Małe Kęty” oraz dzieci, młodzież i dorośli z: ZSP Nr 3 w Kętach, Niepublicznego Przedszkola „Pod Dębami” w Malcu, ZSP w Witkowicach, SPWP nr 9 w Kętach, SP nr 1 w Osieku, ZSG nr 1 w Kętach, Chóru z ZSP Witkowice, Zespołu Wokalnego przy ZSP nr 3, Zespołu Wokalnego przy ZSG w Nowej Wsi, Powiatowego Zespołu nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach, PZ nr 11 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach, Zespołu Śpiewaczego „Porębianie”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Witkowic pod batutą mgra Romana Marczyńskiego. 

Dzieci mogły brać udział w licznych konkursach z nagrodami i pomalować swoje buźki. Interesującą atrakcją była także sympatyczna oślica Maja oraz kucyk Jarek -  zwierzątka, które z wielką radością dawały się głaskać, a najmłodszych zabierały na krótką przejażdżkę. Były też zabawy artystyczne zorganizowane przez wolontariuszy z Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Panie z Sekcji Rękodzieła Artystycznego UTW, które zapraszały na warsztaty quillingu i motylków z papieru, a wolontariuszki z Hufca Pracy w Kętach plotły piękne warkocze. Całe rodziny ozdabiały duże, wielkanocne jajo styropianowymi pisankami.

Rozstrzygnięto też konkurs na najdłuższą palmę wielkanocną – w kategorii grupowe zwyciężyła palma wykonana przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą z Witkowic (5.60 m), w kategorii rodziny – palma rodzeństwa Kamila i Wiktorii Kosowskich (3 m).

W czasie trwania jarmarku odbywała się zbiórka pieniędzy na leczenie Zuzi Klimczyńskiej, zorganizowana przez Komitet Społeczny Gramy dla Zuzi. W kwestę zaangażowali się członkowie Rady Miejskiej, Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz organizacje i stowarzyszenia oferujące swe wyroby na stoiskach.

Impreza zgromadziła tłumy mieszkańców Kęt i okolicznych miejscowości.

Składamy serdeczne podziękowania na ręce LGD Dolina Soły, Komitetu Społecznego Gramy dla Zuzi oraz Gminie Kęty - współorganizatorów wydarzenia, wolontariuszy z Młodzieżowej Rady Miejskiej, Hufca Pracy i pań z Sekcji Rękodzieła Artystycznego UTW.

Za przekazanie słodkości naszym milusińskim dziękujemy firmie Cosmo Sp. z o.o. - producent wyrobów czekoladowych z Kobiernic.

Odsłony: 2186
Autor Publikacji: Redakcja, Dom Kultury w Kętach, Data Publikacji: 2017-04-11 , Godzina Publikacji: 10:20

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Grudzień, 2018
  P W Ś C P S N
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty