Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Kęcki Klub Wolontariusza 'KOPERNIK' przy Powiatowym Zespole Nr10 Szkól Mechaniczno-Elektrycznych w akcji. Nowy rok szkolny, nowe wyzwania.

17 września 2017r., w niedzielę, uczniowie z PZNr10 w Kętach wraz z nauczycielami wzięli udział w V „Biegu Po Serce Zbója” spod Złotej Górki.

W V edycji pomagaliśmy 6-letniemu Oliwierowi z Zagórnika, u którego zdiagnozowano ostrą aplazję szpiku, która jemu i jego rodzinie przewróciła świat do góry nogami. Organizatorzy wyznaczyli dwie trasy: Trasę pieszą, którą można było pokonywać w dowolnym tempie, spacerem, biegiem, pojedynczo lub w grupie oraz trasę rowerową, która przeznaczona była dla rowerzystów, jak również dla osób poruszających się na deskorolce, rolkach czy hulajnodze. Nie liczył się czas przebycia tych tras, lecz ilość pokonanych okrążeń.

Na zaproszenie Szkolnego Klubu Wolontariatu „KOPERNIK” oraz Samorządu Uczniowskiego odpowiedziała spora grupa uczniów, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w imprezie charytatywnej. Pomimo rzęsistego deszczu, poświęcili oni niedzielny odpoczynek na zmaganie z pogodą i własnymi słabościami. Nasz team w ilości 20 osób, pokonał 180 okrążeń. Uczniowie przebyli wyznaczoną trasę w różny sposób: pieszo, na rowerze, na rolkach, a także biegiem. Był to pierwszy nasz udział w „Biegu Po Serce Zbója”. Obiecujemy, że nie ostatni. Jesteśmy dumni z naszej wspaniałej młodzieży, która chętnie włącza się w pomoc potrzebującym. Wierzymy, iż z roku na rok będziemy pobijać swoje rekordy, nie tylko, co do ilości okrążeń, ale również liczebności uczestników z PZNr10.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich wolę walki i determinację.

19 września 2017r. w PZNr10 odbyła się kolejna akcja wolontariatu szkolnego na rzecz chorego Adasia. Przedstawiciele Klubu Wolontariusza przy PZNr10 rozprowadzali wśród rodziców przybyłych na wywiadówki mieszankę pysznych ciasteczek upieczonych na zajęciach praktycznych przez uczniów z klasy technik żywienia i gospodarstwa domowego. Akcja odniosła ogromny sukces. Zebrano 1050zł i 1$ na leczenie małego Adasia. Opiekunowie wolontariatu dziękują wszystkim rodzicom i pracownikom szkoły za wielkie serce.

W planach następne akcje charytatywne.

Odsłony: 933
Autor Publikacji: PZNr10SME w Kętach, Data Publikacji: 2017-09-21 , Godzina Publikacji: 10:45

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty