Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Kęcki Święty Mikołaj odwiedził dzieci na szpitalnych oddziałach

Kęcki Święty Mikołaj odwiedził dzieci na szpitalnych oddziałach

Czas podsumować akcje "Miś" i "OSP podaje łapkę". Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach Podlesiu przez ostatnie dwa miesiące zbierali maskotki dla dzieci ze szpitali oraz karmę i koce dla zwierząt ze schronisk. Dzięki fantastycznemu zaangażowaniu mieszkańców udało się zebrać: 152 nowych misiów, kilkadziesiąt książek i bajeczek, 60 misiów bez metek, 380,2 kg suchej oraz 61,34 kg mokrej karmy dla psiaków, 66,65 kg suchej oraz 17,94 kg mokrej karmy dla kotów, 109 koców, 8 legowisk, 16 smyczy, 25 obroży, 17 misek, 19 przyborów, 24 zabawki, 1 żwirek, 5 kg przysmaków.

- Pokazaliście Państwo jak wielkie serce ma człowiek i że warto w nas wierzyć! – mówi Piotr Gibas z OSP Kęty Podlesie. - Dzięki naszej wspólnej pomocy bracia mniejsi mają większą szanse przetrwać zimę, a na twarzach dzieci pojawi się uśmiech. Dziękuję – dodaje nie kryjąc wzruszenia.

Misie zostały rozdzielone między pacjentów z kliniki transplantacji szpiku, onkologii i hematologii dziecięcej we Wrocławiu, oddziału pediatrii i chirurgii dziecięcej w Oświęcimiu oraz oddziału pediatrii szpitala w Bielsku - Białej.

- Bezcenna jest ta radość, którą zobaczyć można na twarzach maleńkich dzieciaczków – mówi Józef Szafran, który towarzyszył Mikołajowi (w tej roli Piotr Gibas) podczas rozdawania maskotek w oświęcimskim szpitalu. – Warto żyć dla takich  chwil, warto pomagać i dzielić się tym, czym tylko możemy – dodaje.

Zebrane rzeczy dla zwierzaków trafią do: schroniska "Reksio" w Bielsku-Białej, schroniska OTOZu w Oświęcimiu oraz Fundacji Psia Ekipa.

- Podczas objazdu naszych schronisk z zebranymi darami dowiedzieliśmy się o ciężkiej sytuacji Schroniska w Rudniku. Jest ono prowadzone przez pewne małżeństwo, które pod opieką ma ok 200 psów począwszy od szczeniąt po psy wymagające specjalistycznej opieki. Z racji otaczających problemów i deficytów w karmach, kocach itp., sytuacja tej organizacji jest bardzo trudna. W związku z powyższym ogłaszamy dodatkowy dzień zbiórki. Dary przeznaczone dla wyżej wymienionego schronisko można przekazywać w najbliższą środę tj. 11.12.19 , godz. 16.00-18.00 na naszą remizę! Pokażmy jeszcze raz nasze serce! – apeluje Piotr Gibas dziękując jednocześnie za dotychczasowe zaangażowanie. - Dotarła do nas dzisiaj także paczka od naszych strażackich przyjaciół z Niemiec!
Szczególne podziękowania należą się Pani Frauke. Danke schon! To już pierwsze podarunki na środową akcje!
– wyjaśnia.

W imieniu organizatorów dziękujemy każdemu, kto dołożył cegiełkę do akcji. Szczególne podziękowania składamy:

- Radnym Gminy Kęty z Klubu "Porozumienie Ponad Podziałami" (jako pierwsi włączyli się do zbiórki kupując aż 78 maskotek)
- Komendantowi Gminnemu Józefowi Szafranowi za ogromne wsparcie
- Burmistrzom Gminy Kęty
- Firmie Arpapol
- Szkole Podstawowej nr 1 w Kętach im. Jana Kantego
- Sklepowi Zoologicznemu "Skalar" w Kętach
- Gminnej Bibliotece Publicznej w Kętach
- 14 Gromadzie Zuchowej "Małe Harpagany"
- MOZ "Solidarność" CSA z Bielska-Białej
- Firmie "EPAKA Kęty"
- OSP Łęki
- OSP Witkowice
- OSP Bielany
- OSP Bujaków
- OSP Bielsko-Biała Leszczyny
- Osobom prywatnym
- Wszystkim organizacjom, sklepom i portalom które udostępniały nasze akcje!


Warto podkreślić, że Piotr Gibas i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Kętach Podlesiu to wyjątkowa ekipa. Młodzi druhowie biorą udział w wielu podobnych akcjach i prężnie działają w szeregach straży.

- W listopadzie Nasz druh wraz z kolegą z OSP Czaniec wywalczyli I miejsce, a nasza druhna 7 miejsce w IV Wojewódzkich Zawodach Udzielania Pierwszej Pomocy OHP – wymienia Piotr Gibas, który jako jeden z nielicznych został niedawno zakwalifikowany do udziału w 18. Polsko-Niemieckim Seminarium dla Opiekunów MDP w Dreźnie. - Miałam ogromną przyjemność spędzić pięć dni w Niemczech z fantastycznymi ludźmi, którzy działają na rzecz młodzieży. Dziękuję za ten czas i strażacki klimat. Zwiedziliśmy trzy jednostki straży pożarnej, elektrownie, kopalnie itd. Poznaliśmy zabawy integracyjne, zobaczyliśmy jak nasi koledzy z Drezna prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci i braliśmy udział w wielu warsztatach. A wszystko po to by lepiej pracować z dzieciakami. Mam nadzieję, że uda mi się wszystko to przełożyć na pracę z moją drużyną w Kętach – dodaje Piotr.Odsłony: 2278
Autor Publikacji: Ewelina Sadko, fot. Ewelina Sadko, MDP Kęty Podlesie, Data Publikacji: 2019-12-06 , Godzina Publikacji: 14:45

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty