Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Kęty. Małżeństwo ujęło nietrzeźwego kierowcę

Kęty. Małżeństwo ujęło nietrzeźwego kierowcę

W dniu 5 sierpnia małżeństwo z Kęt uniknęło zderzenia z pijanym kierowcą, a następnie uniemożliwiło mu dalszy nietrzeźwy rajd osiedlowymi uliczkami. Zatrzymany 60 - latek nie bacząc na zagrożenie i konsekwencje karne wsiadł do swojego auta mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę tuż po godzinie 20.00 na parkingu przy Osiedlu Sikorskiego w Kętach, gdzie kierowca samochodu marki VW zajechał drogę 40 – letniemu mieszkańcowi Kęt, który jechał  samochodem marki Opel wraz z żoną. Aby uniknąć zderzenia mieszkaniec Kęt błyskawicznie skręcił w lewo  omijając vw i wtedy zauważył, że jego kierowca jest nietrzeźwy. Mieszkańcy Kęt  nie zlekceważyli zagrożenia ze strony pijanego kierowcy i natychmiast, swoim samochodem zablokowali wyjazd z parkingu. Następnie wysiedli ze swojego auta i zablokowali drzwi w vw,  uniemożliwiając ucieczkę nietrzeźwego z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego 60-letniego mieszkańca Kęt, który trafił do kęckiego komisariatu Policji. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,33 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na duże wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje małżeństwo z Kęt. Zareagowali wzorowo  eliminując z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę, który swym karygodnym i nieodpowiedzialnym zachowaniem mógłby doprowadzić do tragedii.

Odsłony: 1584
Autor Publikacji: KPP Oświęcim, Data Publikacji: 2017-08-09 , Godzina Publikacji: 10:59

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Napisz do redakcji

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel:
793 330 999
605 168 717

(33) 844 86 88 


e-mail:
ewe.sadko@gmail.com

kamafrysz@gmail.com

© 2015, Urząd Gminy Kęty