Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

„Kolorowy świat gleb” – kolejne zajęcia Uniwersytetu Pierwszego Wieku

Po świętach nadszedł w końcu czas na kolejną wizytę naszych małych studentów na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Tym razem, 13 stycznia, na dzieci z Uniwersytetu Pierwszego Wieku czekały ciekawe zajęcia. Wykład z dr. inż. Piotrem Pacanowskim oraz warsztaty grupowe połączone ze zwiedzaniem Muzeum Gleb Uniwersytetu Rolniczego.

Na wykładzie dowiedzieliśmy się sporo o ziemi i jej właściwościach – opowiada jeden z uczestników zajęć. Nasi mali studenci byli tak bardzo zainteresowani słowami wykładowcy, że nie omieszkali zrobić notatek z wykładów. To się nazywa zapał!

Na kolejnych zajęciach studenci zostali podzieleni na 2 grupy i zwiedzili Muzeum Gleb a także wykonali własnoręcznie przekrój różnych rodzajów ziem. Ta część dnia podobała się uczniom najbardziej.

Sami mogliśmy stworzyć kompozycję kilku ziem. Świetnie było móc samemu sprawdzić jak różnią się dane gleby w dotyku – relacjonują dziewczęta.

Kartki z przekrojem gleb to jednak nie jedyna pamiątka z tego dnia. Jak przystało na studentów, wszyscy czekali w kolejce na wpis z oceną do swoich indeksów.

Podczas tego dnia uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci, a wspólne zdjęcia z wykładowcą będą pamiątką do końca życia.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania naszego Uniwersytetu Pierwszego Wieku. W kolejnych miesiącach będziemy zgłębiać tematykę odnowy środowiska. Kierunek studiów to właśnie Ochrona Środowiska oraz Odnawialne Źródła Energii.  Jesteśmy pewni, że kolejne spotkania również zaowocują wspaniałą zabawą i poszerzeniem wiedzy przyrodniczej.Odsłony: 956
Autor Publikacji: Wydział Infrastruktury Społecznej, Data Publikacji: 2018-01-16 , Godzina Publikacji: 09:45

Kęty w obiektywie...