Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Komputerowe sukcesy

Błyskawiczny rozwój nowoczesnych technologii i coraz większe ich uczestnictwo w naszym codziennym życiu powodują, że ważnym zadaniem biblioteki staje się umożliwienie dostępu do nich. Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Kęty, oferuje bogatą  ofertę zajęć komputerowych.

Przez 8 miesięcy, od października 2016 do końca maja 2017, trwały spotkania kursu komputerowego dla początkujących - „Pierwszy krok w cyfrowy świat” oraz zajęcia dla osób posiadających podstawową umiejętność korzystania z komputera  - „Internetowe przygody”. Około czterdziestu osób 50+, podzielonych na 4 grupy, wzięło udział w sumie w 104 spotkaniach poświęconych różnorodnej tematyce z zakresu obsługi komputera i internetu. Uczestnicy kursów uczyli się m.in. obsługi tabletów, jak oglądać filmy za darmo i legalnie, posługiwać się mapą Google, korzystać z wyszukiwarek internetowych, poczty elektronicznej, prowadzić wideo rozmowy za pomocą Skype, sprawdzać rozkłady jazdy, dokonywać rezerwacji on-line i zakupów w internecie, a także jak uniknąć niebezpieczeństw czyhających w sieci. To tylko niektóre z umiejętności, jakie seniorzy zdobyli dzięki spotkaniom w kęckiej bibliotece.

Życzliwość oraz niesłabnący entuzjazm uczestników stworzyły wspaniałą atmosferę zajęć. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniach, wewnętrzną pasję i zapał do podejmowania nowych komputerowych wyzwań.

Galeria zdjęć dostępna na: www.biblioteka.kety.pl

Odsłony: 558
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, Data Publikacji: 2017-06-05 , Godzina Publikacji: 8:50

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Napisz do redakcji

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel:
793 330 999
605 168 717

(33) 844 86 88 


e-mail:
ewe.sadko@gmail.com

kamafrysz@gmail.com

© 2015, Urząd Gminy Kęty