Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Laury zwycięstwa dla zespołu muzycznego Marcina Joneczki

Muzyczne sukcesy Marcina Joneczki – kęczanina, który uczęszcza do Szkoły Muzycznej I Stopnia działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie – zdecydowanie warto śledzić na bieżąco. Końcem października uzdolniony muzycznie chłopak zdobył kolejne, ważne wyróżnienie!

Werdyktem jurorów IV Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Patriotyzm wśród nas – Wolność znaczy Ojczyzna”, zespół wokalno-instrumentalny „Studio Piosenki” reprezentujący krakowski SOS-W, w którym występuje Marcin, pokonał 80 konkurentów i zajął I miejsce. Sukces przyniosło brawurowe wykonanie piosenki „Taki kraj” autorstwa Jana Pietrzaka.

Konkurs piosenki odbył się 26 października w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, a opiekunem zwycięskiej grupy była Katarzyna Hrynkiewicz. Jak mówią przedstawiciele szkoły Marcina, jurorzy szczególnie wysoko ocenili poziom wykonawczy, interpretację utworu i ogólną prezencję sceniczną zespołu.

Jury wyraziło podziw, iż mimo wszelkich przeciwności losu i utrudnień nasi uczniowie prezentują tak wysoki poziom artystyczny. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, gry edukacyjne z historii oraz statuetkę laureata – dodają krakowscy pedagodzy.

Na tym nie kończą się wyjazdowe przygody Marcina. Już w najbliższą niedzielę utalentowany młody muzyk uda się do Kielc na zaproszenie samego wojewody świętokrzyskiego.Odsłony: 1376
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo / fot. SOS-W dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, Data Publikacji: 2017-11-03 , Godzina Publikacji: 08:21

Kęty w obiektywie...