Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu w SPWP nr 1 w Kętach

Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu w SPWP nr 1 w Kętach

Dzieci z Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego nr 1 w Kętach kolejny raz brały udział w akcji w ramach międzynarodowego projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", który do tej pory połączył w działaniu ponad tysiąc nauczycieli z całej Polski i wielu krajów europejskich. Tym razem głównym tematem był Internet. Temat ważny, bo dotyczy przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety, laptopy... 

Głównym celem akcji było przekazanie dzieciom zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. 

Tego dnia przedszkolaki dzieliły się swoimi wiadomościami na temat Internetu- czym jest, do czego służy i jak należy z niego korzystać. Następnie obejrzały bajkę animowaną „Owce w sieci”, dzięki której dowiedziały się, co złego może się stać, kiedy nieostrożnie używamy komputera, internetu lub telefonu. Przyszedł czas na zabawę, podczas której przedszkolaki „zamieniły się” w komputery tworząc internetową sieć. Na koniec zajęć, został stworzony wspólnie z dziećmi Kodeks Bezpiecznego Internetu, w którym zawarte są najważniejsze zasady, które dzieci muszą przestrzegać, aby bez obaw korzystać z Internetu. 

Projekt jest również odpowiedzią na zaproszenie Polskiego Centrum Programu Safer Internet do organizowania inicjatyw z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. 

Odsłony: 1574
Autor Publikacji: SPWP nr 1/Katarzyna Chmiel, Data Publikacji: 2017-03-24 , Godzina Publikacji: 10:25

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty