Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Marcin Joneczko: Talent ponad przeciwnościami losu

Choć wielu młodych ludzi ukończyło w tym roku gimnazjum, świadectwo kęczanina Marcina Joneczki zdecydowanie wyróżnia się spośród innych tego typu dokumentów. Marcin zakończył swoją gimnazjalną przygodę w Szkole Muzycznej I Stopnia działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Pomimo swoich ograniczeń, otrzymał oceny, o jakich wielu innych uczniów może tylko pomarzyć.

Jak czytamy w opinii nauczycieli, będącej jednocześnie wpisem do szkolnej Złotej Księgi, Marcin to uczeń niezwykle utalentowany muzycznie. Posiada wspaniały dar improwizacji wokalnej i instrumentalnej. Gra na organach i fortepianie, jest chórzystą a także laureatem oraz finalistą wielu konkursów. Młody kęczanin jest także uzdolniony plastycznie.

Nauczyciele Gimnazjum nr 68 w Krakowie zapewniają, że Marcin wielokrotnie dawał im powody do dumy, a zapamiętają Go nie tylko za sprawą jego muzycznych zdolności, ale uśmiechu i życzliwości, którą okazywał na każdym kroku.

Marcinowi, który odwiedził dziś Burmistrza Gminy Kęty, by przekazać apel o wsparcie budowy przyszkolnej ścieżki sensorycznej „Aleja Złotych Serc”, serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów!Odsłony: 4821
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2017-07-11 , Godzina Publikacji: 15:22

Kęty w obiektywie...