Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Mieszkanie Plus

Mieszkanie Plus to nowa propozycja rządu dla Polaków, którzy marzą o własnych czterech kątach. Jest to naturalny następca programu Mieszkanie dla Młodych, którego ostatnia pula finansowa planowana jest na 2 stycznia 2018 roku.

Deficyt mieszkaniowy w Polsce jest ogromny, dlatego też głównym celem Mieszkania Plus jest zwiększenie liczby tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. W planach jest budowa trzech milionów mieszkań w ciągu najbliższych dziesięciu lat, na terenie całego kraju.

Budynki w ramach tego rządowego programu powstają w całym kraju, uwzględniając zarówno te mniejsze jak i większe miejscowości. Część inwestycji mieszkaniowych jest już w budowie, należą do nich: Wałbrzych, Gdynia, Jarocin, Pruszków i Biała Podlaska. Jarocin będzie pierwszym miastem, w którym zostaną oddane do użytku pierwsze lokale Mieszkanie Plus. Nastąpi to już wiosną 2018 roku.

Bardzo dużo inwestycji jest także w przygotowaniu. Oto lista: Sochaczew, Pelplin, Warszawa, Wieluń, Wałcz, Koło, Dębica, Kępice, Tychy, Katowice, Skawina, Nysa, Kraków, Toruń, Kielce, Starogard Gdański.

Listy intencyjne niedawno podpisały również Opole, Lublin, Bydgoszcz i Szczecin i Zgorzelec, borykające się z dużymi zaległościami mieszkaniowymi. Więcej informacji o pozostałych miastach jest dostępne tu: miasta w Mieszkaniu Plus.

 

Więcej szczegółów dotyczących programu znajdą Państwo na stronie Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz w poniższych załącznikach.
Odsłony: 1784
Autor Publikacji: , Data Publikacji: 2018-01-04 , Godzina Publikacji: 09:09

Kęty w obiektywie...