Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Mikołajkowy Turniej Judo 2019

Mikołajkowy Turniej Judo, który odbył się 5 grudnia w Hali Sportowej przy Hotelu "Relax" w Kętach, to coroczna impreza, w której uczestniczą najmłodsi zawodnicy i zawodniczki KS „Judo” Hejnał Kęty. Sportowa rywalizacja, której zwieńczeniem jest nie tylko nagrodzenie zwycięzców, ale także spotkanie ze Świętym Mikołajem, jest dla wielu młodych judoków doskonałą okazją do pierwszych startów w zawodach.

Tak było i tym razem. W Turnieju wzięło udział 36 najmłodszych zawodniczek i zawodników w wieku od 5 do 12 lat. Dla większości zawodników były to pierwsze zawody, dlatego nie liczyły się osiągnięte rezultaty, ale spędzony czas we wspólnym gronie dzieci. Młodym judokom kibicowali rodzice, dziadkowie, obecni byli członkowie Zarządu Klubu w osobach: pan prezes Ryszard Mencel (zarazem trener starszej grupy), pani Izabela Kostka V-ce prezes ds. finansowych, pan Artur Dobosz V-ce prezes ds. organizacji i niezawodny trener młodszej grupy pan Edward Adamus, oraz wolontariusze, którzy pomogli zorganizować turniej. 

Podczas otwarcia turnieju prezes klubu – Ryszard Mencel w skrócie podsumował mijający rok 2019. Zawodnicy KS Judo „Hejnał” Kęty wystartowali w wielu zawodach rangi mistrzowskiej, w turniejach Międzynarodowych, jak i towarzyskich, które odbywały się na terenie całego kraju.

Turniej oficjalnie otworzył wiceburmistrz Gminy Kęty Rafał Ficoń, zwracając uwagę na wspaniałą atmosferę i niesamowitą dyscyplinę, która zawsze panuje na sali. Podziękował Zarządowi Klubu, a zwracając się do rodziców i opiekunów wyraził wdzięczność za towarzyszenie młodym judokom w systematycznych ćwiczeniach i zmaganiach turniejowych. Zawodnikom życzył dobrej rywalizacji w duchu sportowym i radości ze spotkania ze Świętym Mikołajem.

Zarząd KS Judo „Hejnał” Kęty uhonorował także najlepszych zawodników klubu, którzy szczególnie wyróżniali się na wszystkich zawodach, m.in. Jakuba Nycz oraz Dominika Romik, przekazując na ich ręce nowe kimona. Podczas otwarcia turnieju zostały także wręczone nowe plastrony startowo-treningowe.

Dodatkowe nagrody dla zawodników KS „Judo” Hejnał Kęty, m.in dla Mikołaja Gawron oraz Bogdana Kornijczuk ufundował długoletni zawodnik kęckiego klubu pan Adam Białczyk, który równocześnie poprowadził pokaz Judo wykonany przez zawodników grupy starszej.

Zarząd Klubu gorąco dziękuje za obecność zaproszonym gościom. Obecni byli m.in. I zastępca burmistrza Gminy Kęty Rafał Ficoń oraz pan Tomasz Drabek, który udostępniająca nam salę do ćwiczeń. Dziękujemy także panu Tadeuszowi Oczkowskiemu za ufundowanie pysznych ciast i drożdżówek dla naszych zawodników oraz wszystkim wolontariuszom i przyjaciołom naszego klubu.  

Miłą niespodziankę sprawił także Święty Mikołaj, który pojawił się na turnieju i podarował wszystkim zawodnikom oraz wszystkim dzieciom, które przebywały na trybunach, paczki ze słodkościami.

Gratulujemy osiągniętych wyników.

Odsłony: 1234
Autor Publikacji: KS Judo Hejnał Kęty, Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2019-12-06 , Godzina Publikacji: 9:40

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty