Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Milion dla Frania uzbierany!

W ślad za oficjalnym profilem facebookowym „Franio Irzyk - walczymy o życie” miło nam przekazać, że udało się zebrać milion złotych, czyli kwotę pokrywającą koszt innowacyjnej, eksperymentalnej operacji, która może uratować życie i zdrowie chłopca zmagającego się z glejakiem (guzem pnia mózgu).

Jak już za pewne wiecie zostałem milionerem i nie mam tu na myśli tylko pieniędzy... Jestem przede wszystkim bogatym człowiekiem, bo posiadam niezliczone ilości przyjaciół, których żadne pieniądze nie są w stanie zastąpić. Dzięki tym Przyjaciołom, dzięki WAM zdobyłem swój upragniony milion, dzięki któremu moje życie będzie mogło wyglądać jak powinno. Moje serce bije 100 razy szybciej z wdzięczności Wam i radości jaką czuję. Jesteście moją większą Wygraną – ogłosili w sobotę administratorzy profilu, poświęconemu walce dziecka o powrót do zdrowia.

Przypominamy, że 6-letni Franek Irzyk z pobliskiego Skidzinia to bardzo dzielny chłopczyk, który zmaga się z ciężką chorobą. 19 lipca 2018 roku u malca zdiagnozowano rozlanego glejaka IV stopnia. – Rak każdego dnia uszkadza narządy wzroku, mowy i słuchu, zaburza motorykę. Musimy walczyć z czasem! – informowali rodzice chłopca, prosząc o każdą pomoc.

Gmina Kęty nie pozostała obojętna na te wołania i ogłosiła wielką zbiórkę nakrętek na rzecz Frania. Tuż obok Dziennika Podawczego urzędu ustawiony został specjalny, oznakowany pojemnik, do którego można wrzucać zakrętki. Do akcji chętnie dołączyły gminne szkoły i przedszkola, dzięki czemu do rodziców chłopca trafiło kilkadziesiąt ogromnych worków pełnych nakrętek. Dziękujemy za Państwa pomoc!

Ponieważ oprócz operacji, Franka czeka jeszcze długie leczenie za granicą, akcja zbiórki nakrętek nie zostaje odwołana. Serdecznie zapraszamy do UG Kęty z każdą ilością nakrętek!

Pomóc Franiowi można również, dokonując wpłat pieniężnych na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „1693 pomoc dla Franciszka Irzyk

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Franciszek:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK
Title: „1693 Help for Franciszek Irzyk

Więcej o walce Frania z chorobą przeczytać można na facebookowym profiluFranio Irzyk - walczymy o życie.Odsłony: 781
Autor Publikacji: Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2018-10-29 , Godzina Publikacji: 12:07

Kęty w obiektywie...