Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Minął tydzień wakacji z Nelą w bibliotece

Pierwszy tydzień wakacji pod hasłem „Wakacyjne podróże z Nelą” przekonał naszych milusińskich, że zorganizowane w bibliotece zajęcia mogą być wspaniałą przygodą.

Podczas pierwszego spotkania, w dniu 3 lipca, uczestnicy podróżowali w wyobraźni w ślad za historiami opowiedzianymi w książce „Nela i skarby Karaibów”. Odkrywali Karaiby śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Dzieci poznały mapę świata i uzupełniały ją wyciętymi obrazkami, odpowiadającymi ich zdaniem konkretnym miejscom na kuli ziemskiej. Posługując się tabletem i aplikacją Aurasma (wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość) poszukiwały ukrytych „SKARBÓW” w bibliotece. Korzystając z „tajnego kodu” w książce mogły obejrzeć film, w którym Nela rusza śladami Francisa Drake'a, najstraszniejszego korsarza grasującego na Karaibach i poznać legendę o strażnikach pirackich skarbów. Było bajkowo, trochę tajemniczo i... bardzo edukacyjnie.

Tematem drugiego spotkania 5 lipca, był „Planszowy zawrót głowy”. Dominowały zabawki edukacyjne, puzzle, lego, gry planszowe i kolorowanki. Druga część spotkania należała do „Wakacyjnego seansu filmowego”, gdzie nasi mali widzowie obejrzeli film pt. „Bociany”, sympatyczną opowieść o spełnianiu marzeń z odwiecznym pytaniem – skąd się biorą dzieci?

Ponownie spotkaliśmy się  z Nelą podróżniczką 7 lipca i wybraliśmy się do Japonii. Gościliśmy w kraju kwitnącej wiśni, gejsz, samurajów, walki sumo i karate, a także specyficznej potrawy - sushi i niezwykłej sztuki miniaturyzowania drzew - bonzai.

Dzieci uczestniczące w zajęciach miały możliwość oglądania oryginalnych przedmiotów przywiezionych z Japonii, a były to: filiżanka z japońskiej porcelany, ręcznie malowana, sygnowana, z wytłoczonym na dnie wizerunkiem głowy gejszy, stary wachlarz o rozpiętości jednego metra, szkatułkę drewnianą pokrytą laką i wyjątkowo ozdobioną, piękną grafikę na papierze washi, kalendarz na papierze ryżowym i grzebyk gejszy.

Na zakończenie spotkania dzieci wykonały fantazyjne wachlarze z kolorowych kartek, podpisując je swoim imieniem po japońsku. Na "do widzenia" było oczywiście - Sayonara!

Przed nami kolejny tydzień wakacyjnego podróżowania z Nelą. Zapraszamy dzieci już dziś, 10 lipca, do Tajlandii. Będziemy podróżować śladami słoni, które od wieków są bardzo ważnym elementem tajskiego krajobrazu i tajskiej kultury.

We wtorek, 11 lipca, będzie „Zabawa w kodowanie”. Zapraszamy do wspólnej zabawy w programowanie w języku Scratch.

Następnie w środę, 12 lipca, ponowny „Planszowy zawrót głowy” - zajęcia w atmosferze gier i wesołej zabawy, a na „deser” w  „Wakacyjnym seansie filmowym” arcyzabawny  film, którego bohaterem jest domowy kot!

Zakończymy wakacje w piątek, 14 lipca, „Zapachami i smakami świata”. Spróbujemy poznać i posmakować potrawy z różnych stron świata i pochwalić się umiejętnościami kulinarnymi. Będą smakowite sałatki, orientalne przyprawy i finezyjne pomysły na dekoracje.

Do zobaczenia !

Odsłony: 1013
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, Data Publikacji: 2017-07-10 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty