Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Minęły dwa tygodnie wakacji w bibliotece

W poniedziałek, 10 lipca, rozpoczął się drugi i zarazem ostatni tydzień „Wakacyjnych podróży z Nelą”. Zajęcia zaczęliśmy prezentacją multimedialną „Tajlandia – śladami słoni”. Dzięki niej, dzieci poznały przyrodę, kulturę i historię symbolu tego kraju – słonia i związane z tym zwierzęciem główne uroczystości „Dzień słonia” i „Festiwal słoni”. Maluchy były zachwycone bogactwem gatunków tajskiej flory i fauny m.in. bambusów, lasów namorzynowych czy wyrastających z pni drzew storczyków. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach dzikie zwierzęta: nosorożce, tygrysy i bawoły. Nie mniejszą uwagę skupiały bajecznie kolorowe świątynie i pomniki Buddy, zdumiewały „kobiety- żyrafy” i taniec palców, a apetyt budziła tajska kuchnia…

Aby pozostać w klimacie tajskiego kolorytu, zadaniem dzieci było wykonanie z tektury makiety dużego słonia i upiększyć go kolorowymi kawałkami papieru. To nie lada wyzwanie sprawiło im dużo frajdy. Słonik wygląda perfekcyjnie i zdobi naszą czytelnię. Były także i małe słoniki „na szczęście”, wycinane z brystolu, by każde dziecko mogło je zabrać do domu.

We wtorek była „Zabawa w kodowanie”. Dzieci poznawały podstawy kodowania. Zaprojektowały własnego robota i kodowały swoje inicjały za pomocą kodu binarnego. Próbowały swoich sił jako programiści, tworząc własne programy za pomocą tabletu i aplikacji ScratchJr. Wyobraźnia dała o sobie znać, bo pomysły były zaskakujące m.in. skacząca babcia, wróżka wędrująca do domu czy piłkarz strzelający gola.

Następnie w środę, był  ponowny „Planszowy zawrót głowy”, zajęcia bardzo kreatywne, uruchamiające wyobraźnię, przebiegające w atmosferze dobrej zabawy. Na zakończenie w „Wakacyjnym seansie filmowym”, pokazaliśmy film, którego bohaterem był domowy kot! Pełna szalonych zwrotów akcja zagwarantowała dzieciom świetną rozrywkę.

Tematem ostatnich zajęć w piątek były „Zapachy i smaki świata”. Dzieci poznawały, za pomocą węchu i smaku, różnorodne przyprawy i owoce. Same komponowały na półmiskach sałatki, z uprzednio pokrojonych owoców, dobierając składniki smakowo i zapachowo. Były świeże owoce cytrusowe i nasze rodzime oraz suszone morele i daktyle. Wspólnie zastanawialiśmy się, jakie znamy przyprawy i do czego je stosujemy. Rozważaliśmy, do których potraw dodajemy tymianek, bazylię czy kolendrę. Okazało się, że rozpoznanie po zapachu tychże przypraw też nie było proste. Smakowanie okazało się doskonałą podpowiedzią.

Po ogromnej dawce wiedzy przyszedł czas na zabawę na świeżym powietrzu. Zakończyliśmy wakacje na bibliotecznym patio, puszczając bańki mydlane, które tańcząc unosiły się nad głowami roześmianych dzieciaków :) Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy i wakacje w bibliotece również. Patrząc na uśmiechy naszych dzieciaków, wakacyjny program bardzo się podobał. Mamy nadzieję, że pozostaną im miłe wspomnienia :)

Dziękujemy! Do zobaczenia za rok :)

W zajęciach „Wakacyjne podróże z Nelą” uczestniczyło ok. 150 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Mimo rozpiętości wiekowej każde z dzieci znalazło coś dla siebie.

Odsłony: 775
Autor Publikacji: Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach, Data Publikacji: 2017-07-17 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty