Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Młode posłanki na sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Początkiem kwietnia, w ramach starań o przepustkę uprawniającą do udziału w sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, realizowałyśmy projekt pod nazwą „Koło Gospodyń Wiejskich pod patronatem Jadwigi Zacny – odkrywamy lokalną bohaterkę”. Udało nam się zdobyć wystarczającą liczbę punktów i wzięłyśmy udział w sesji, która odbyła się 1 czerwca.  

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie nasi sojusznicy. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto pomógł nam w trakcie realizacji projektu. Nauczycielom, szczególnie pani Annie Zielonce, rodzicom, byłym i obecnym członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Witkowicach, panu sołtysowi Marianowi Zarębie, pani dyrektor Bożenie Kubisiak, członkom Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszego sukcesu.

opis niedostepny

Wyjazd do Warszawy był nagrodą dla osób, które najlepiej wykonały projekt dotyczący lokalnych bohaterów w przestrzeni publicznej, wolnej od symboli propagujących totalitaryzm. Był to temat bardzo trudny dla młodzieży i być może z tego powodu po sesji pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Mimo to jednogłośnie stwierdzamy, że było warto, ponieważ, jak powiedział Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, „Sejm Dzieci i Młodzieży został powołany, aby dorośli uczyli się słuchać dzieci. Dzieci mają prawo być nie tylko słuchane, ale wysłuchane”. Uchwała, którą przyjęliśmy, nie ma mocy prawnej, jednak być może rządzący odniosą się do niej  i niektóre artykuły zostaną uprawomocnione. Tego nie wiemy, jednak jesteśmy dumni, że powstała ona dzięki nam, młodym ludziom, którzy są przyszłością tego kraju.

opis niedostepny

W pierwszy dzień naszej wycieczki zwiedziliśmy Pragę, jedną z dzielnic Warszawy. Dopiero drugiego dnia rozpoczęliśmy prawdziwą pracę młodych parlamentarzystów. Z samego rana opuściliśmy hotel, aby na czas dotrzeć do gmachu Sejmu RP. Na miejscu miałyśmy szansę poczuć atmosferę tam panującą i osobiście przekonać się, na czym polega praca posła. Specjalnie dla nas przygotowane zostały stoiska, przy których przedstawiciele prezentowali program partii i rozdawali ciekawe gadżety.

W sesji plenarnej prowadzonej przez marszałków SDiM wybranych na spotkaniu komisji udział wzięli m. in. Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej, pani Marzena Machałek, Rzecznik Praw Dziecka, pan Marek Michalak oraz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, pan Jarosław Szarek. Wszyscy z uwagą przysłuchiwali się wypowiedziom młodych ludzi, dla których Sejm Dzieci i Młodzieży był  być może pierwszym  krokiem na ścieżce prowadzącej do politycznej kariery.

Z pewnością na długo zapamiętamy tak spędzony Dzień Dziecka.

 

Odsłony: 1494
Autor Publikacji: Aleksandra Zacny i Marta Szpila – uczennice Powiatowego Gimnazjum w Kętach, Data Publikacji: 2017-06-26 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty