Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Mniej korków w Rynku, płynniejszy ruch samochodów - wszystko dzięki usprawnieniu sygnalizacji świetlnej

Mniej korków w rynku

Kierowcy często przejeżdżający przez kęcki Rynek od kilku tygodni zauważyli pewne zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej. Oczywiście zmiany pozytywne.

Ciągły wzrost liczby samochodów powoduje, że z roku na rok w miastach zmagamy się z coraz większymi korkami. Kęty nie są tu odosobnionym przypadkiem zwłaszcza, że przez nasze miasto codziennie przejeżdża bardzo dużo samochodów w kierunku Bielska-Białej. Stąd też codziennie w godzinach popołudniowych, szczególnie na ul. Sobieskiego, tworzyły się  bardzo duże korki.

Wobec powyższego dla usprawnienia komunikacji w centrum miasta, tut. Urząd pierwszy raz od wielu, lat zlecił wyspecjalizowanej firmie dokonanie szczegółowej analizy ruchowej w obrębie Rynku.

W celu optymalizacji przepustowości na skrzyżowaniu ulic Krakowska - Kościuszki - Rynek, w IV kwartale ubiegłego roku wykonane zostały pomiary natężenia ruchu kołowego z uwzględnieniem struktury kierunkowej i rodzajowej. W oparciu o uzyskane wyniki pomiarów opracowano i wdrożono nowy program sygnalizacji świetlnej.

Jest ona dostosowana do zmian ruchu przez zmianę długości sygnałów zielonych oraz pominięciu światła zielonego dla ruchu kołowego lub pieszych, jeśli nie ma na nie zapotrzebowania. Zmiany te są przeprowadzane na podstawie bieżącej rejestracji potrzeb ruchu przez przyciski (dla pieszych) oraz video detektory, umieszczone nad jezdnią (dla pojazdów).

Ponadto, dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu, usunąć należało zieloną strzałkę na wlocie od strony zachodniej dla relacji lewoskrętnej, która to pozostawała w kolizji z ruchem pieszych oraz pojazdami jadącymi na zielonym świetle od strony ul. Kościuszki.

W efekcie tych zmian jednoznacznie i obiektywnie można stwierdzić, że przejazd samochodów przez rynek stał się płynniejszy. 

 

Odsłony: 3062
Autor Publikacji: Wydział Infrastruktury Gminnej, Data Publikacji: 2017-02-16 , Godzina Publikacji: 11:45

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty