Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Moc wzruszeń i emocji na II Pikniku Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Witkowice

W minioną niedzielę, 24 września, odbył się II Piknik Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Witkowice. Oprócz koncertu przygotowanego przez witkowickich muzyków, goście mogli wysłuchać również utworów w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej Roczyny „eR Band” oraz zespołu „Witkowianie”. Wiele emocji wywołały występy Mażoretek GRACJA ze Starej Wsi – zespołu rewiowo-tanecznego, czterokrotnego Mistrza Polski w swojej kategorii.

Ks. Stanisław Lipowski – proboszcz parafii w Witkowicach uroczyście przekazał na ręce skarbnika OSP zebrane pieniądze - już od samego rana muzycy uświetniali swą grą Msze św. wraz z uroczystą procesją sumy odpustowej. Po każdym nabożeństwie przy drzwiach kościoła zbierane były datki na działalność i rozwój Orkiestry.

Podziękowania i wyrazy uznania skierował w stronę Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Witkowice również Wicestarosta Oświęcimski Jarosław Jurzak. Burmistrz Gminy Kęty, Krzysztof Jan Klęczar wyrażając wdzięczność i  zadowolenie z rozwoju Orkiestry skierował na ręce kapelmistrza Romana Marczyńskiego specjalne podziękowania, za uświetnienie i obsługę muzyczną Dożynek Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych, które odbyły się w Kętach 10 września. - Dzięki Wam cały korowód dożynkowy, cały obrzęd dożynkowy wypadł doskonale, spisaliście się na medal – mówił wręczając symboliczny dyplom pamiątkowy.

Wśród gości obecni byli przedstawiciele Powiatu Oświęcimskiego, Gminy Kęty, Zarządu Gminnego OSP Kęty, przedstawiciele lokalnych organizacji oraz mieszkańcy Witkowic.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Witkowice obchodziła niedawno 30-lecie swojego powstania. Orkiestra zapewnia oprawę muzyczną m.in. uroczystości kościelnych, patriotycznych, gminnych, Dni Miasta Kęty, Jarmarku Świętojańskiego, Jubileuszy, dożynek, pikników oraz festynów. Od 2011 roku Kapelmistrzem Orkiestry jest Roman Marczyński, który ukończył m.in. dzienne studia magisterskie i licencjackie na Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym – Muzyka współczesna i jazz, Specjalność – Trąbka Jazzowa, studium pedagogiczne na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz kurs dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych prowadzone przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Jest nauczycielem gry na trąbce w Szkole Muzycznej w Suchej Beskidzkiej oraz nauczycielem muzyki, instruktorem Orkiestry Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. Jest również Kapelmistrzem i Dyrygentem Orkiestry Rozrywkowej Roczyny.  Przez ostatnie 6 lat zmienił repertuar orkiestry o interesujące aranżacje i bardziej „rozrywkowy” repertuar, dzięki czemu brzmienie orkiestry zyskało nowy, świeży styl. Pod jego kierunkiem Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Witkowice zdobyła m.in. wyróżnienie w kategorii Orkiestr strażackich w Finale XXXIV Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu, II miejsce w II Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych o puchar Wójta Gminy Polanka Wielka oraz wyróżnienie w IV Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Polance Wielkiej. Od 2011 roku przy Orkiestrze Kapelmistrz prowadzi Młodzieżową Szkółkę nauki gry na instrumentach dętych, a uczniowie już zasilają szeregi Orkiestry z Witkowic.

Odsłony: 783
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-09-29 , Godzina Publikacji: 7:05

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Napisz do redakcji

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel:
793 330 999
605 168 717

(33) 844 86 88 


e-mail:
ewe.sadko@gmail.com

kamafrysz@gmail.com

© 2015, Urząd Gminy Kęty