Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

"Mój Dom" - XI Małopolski Konkurs Fotograficzny Środowiskowych Domów Samopomocy

„Mój Dom” to tytuł tegorocznego, XI Małopolskiego Konkursu Fotograficznego Środowiskowych Domów Samopomocy, organizowanego przez Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach. Uroczysta gala z podsumowaniem konkursu odbyła się 3 października w Domu Kultury w Kętach.

Jak podkreśliła dyrektor PŚDS w Kętach, Renata Englart–Janosz, tegoroczny konkurs stanowił ukoronowanie jubileuszu 20-lecia powstania kęckiego Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy.
- „Mój Dom” – coś, co jest nam bardzo bliskie sercu. Ten najbliższy, z rodziną, ale też ten drugi dom, czyli ŚDS – wytłumaczyła na rozpoczęcie gali finałowej.

Ogłoszenie wyników poprzedziła prezentacja filmiku promocyjnego PŚDS w Kętach. Następnie wyświetlona została prezentacja multimedialna złożona ze zdjęć konkursowych.

Na wszystkich czekała jeszcze jedna niespodzianka – na scenie wystąpił zespół Avocado – finaliści I edycji X-Factor. Jak tłumaczą muzycy, ideą powstania zespołu był powrót do najbardziej naturalnych, tylko wokalnych brzmień. Prezentując rozbawionej publiczności hity muzyki rozrywkowej, bawiąc się harmonią, naśladownictwem instrumentów i współbrzmieniem głosów porwali całą salę do wspólnego śpiewu.

W tym roku do konkursu zgłoszone zostały fotografie 55 uczestników, w tym 32 użytkowników (podopiecznych) i 23 terapeutów, z 16 placówek: z Olkusza, Krakowa, Chełmka, Woli Zachariaszowskiej, Pałecznicy, Babic, Oświęcimia, Wadowic, Jelczy, Miechowa, Bobrku, Bulowic, Kęt i Brzeszcz.

W kategorii użytkowników najwyżej została oceniona fotografia pt. „Skromny, ale własny”, wykonana przez Mariusza Miskę z ŚDS w Olkuszu. II miejsce przyznano Janinie Noweckiej z ŚDS w Olkuszu, za pracę pt. „Powolutku, byle do domu”. III nagrodę otrzymała Agata Bołd z ŚDS w Oświęcimiu za zdjęcie pt. „Popołudnie”.

Wśród prac wykonanych przez terapeutów I miejsce zdobyła fotografia pt. „Już czas do domu”, którą zrobiła Iwona Brajner z ŚDS w Olkuszu. II miejsce zajęło zdjęcie Lidii Krehlik z ŚDS Krakowskiej Fundacji „Hamlet” pt. „Dom mój stanie na polanie…”. III miejsce – praca Ewy Migas z ŚDS w Woli Zachariaszowskiej pt. „Trudne początki”.

W kategorii Środowiskowych Domów Samopomocy I miejsce zdobył ŚDS z Olkusza, II miejsce – ŚDS z Woli Zachariaszowskiej, III miejsce – ŚDS z Oświęcimia.

Ponadto, każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za uczestnictwo oraz upominek. 

Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Agnieszka Moś, która fotografią zajmuje się już od kilkunastu lat, jest to zarówno jej praca jak i pasja. Jak mówi o sobie, stara się uchwycić chwile i uczucia niepowtarzalne, które nigdy nie wrócą. Uwielbia fotografować ludzi i przyrodę, oraz Agata Drewniany – grafik i fotograf, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu w Cieszynie, na co dzień pracownik studia fotograficznego „Fotopiwnica” w Brzeszczach.

Organizatorem X Konkursu Fotograficznego Środowiskowych Domów Samopomocy był Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kętach.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: wicestarosta powiatu oświęcimskiego - Jarosław Jurzak, dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej UG Kęty - Tomasz Bielecki, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętach – Monika Kaczmarczyk, dyrektor Centrum Medycznego „Trivita” w Porąbce – Dorota Łabuda, dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Brata Alberta w Jawiszowicach - Karolina Gruszka, kierownik filii Powiatowego Urzędu Pracy w Kętach - Małgorzata Klęczar, terapeuta oddziału I Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie – Renata Kopeć, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. A. Grabowskiego w Kętach - Agata Szyszka-Mądro, dyrektor DPS w Bobrku – Mariusz Sajdak, podopieczni Dziennego Domu "Senior-Wigor" w Kętach wraz z dyrektor Joanną Górką i pracownikami, młodzież z koła wolontariatu przy szkole Podstawowej w Porębie Wielkiej wraz z panią Barbarą Gabryś, młodzież z PZNr10SME w Kętach.

Konkursowe fotografie można oglądać na wystawie pokonkursowej na parterze Domu Kultury w Kętach.

Odsłony: 1581
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2018-10-03 , Godzina Publikacji:

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Czerwiec, 2019
  P W Ś C P S N
22 1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty