Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Nagrodzono zwycięzców w konkursie przyrodniczo-ekologicznym w Łękach

W poniedziałek, 24 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Łękach odbyła się kolejna, czwarta już edycja konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego o Puchar Dyrektora Szkoły pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty. Jak podkreślają nauczyciele, konkurs, organizowany przez nauczyciela przyrody Marzenę Pencko, jest doskonałą okazją do upowszechniania wiedzy o otaczającym nas środowisku przyrodniczym i ekologii wśród młodzieży szkolnej.

– Mamy nadzieję, że zaprocentuje też świadomym podejściem dorosłych już mieszkańców gminy do ochrony środowiska – zaznaczają i dodają, że jest on również możliwością spotkania i wymiany doświadczeń nauczycieli przyrody ze szkół w całej gminy.

W tym roku w zmaganiach konkursowych wzięło udział osiem zespołów reprezentujących placówki gminy Kęty. O godzinie 10:00, po przywitaniu wszystkich uczestników przez dyrektor szkoły Iwonę Srokę wraz z opiekunami rozpoczęła się rywalizacja.

Formuła konkursu polega na tym, że trzyosobowe zespoły, po przedyskutowaniu między sobą, udzielają właściwej odpowiedzi. Każde pytanie jest punktowane przez członków jury na bieżąco, a punktacja umieszczana na tablicy wyników. Pozwala to drużynom śledzić liczbę zdobytych punktów, jak również dodaje rywalizacji emocji.

Tegoroczny konkurs wymagał, aby uczniowie wykazali się szeroką wiedzą z zakresu ekologii, znajomości parków narodowych w naszym województwie, umiejętnością posługiwania się przyrządami przyrodnika i mapą.

Po dwudziestym, ostatnim pytaniu zawodnicy mogli ochłonąć i porozmawiać z kolegami z innych szkół przy przygotowanym poczęstunku. Konkurs zakończyło uroczyste podsumowanie wyników rywalizacji i wręczenie przez I zastępcę burmistrza Gminy Kęty Rafała Ficonia i dyrektora Wydziału Infrastruktury Społecznej Tomasza Bieleckiego nagród zwycięskim drużynom. 

W tym roku triumfowała i otrzymała puchar drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach, drugie miejsce przypadł uczniom ze Szkoły Podstawowej w Łękach, a na trzecim uplasował się zespół ze szkoły w Witkowicach.

Uczniowie tych drużyn otrzymali medale i nagrody książkowe. Każdy uczestnik otrzymał dyplom potwierdzający jego udział w konkursie. W podsumowaniu konkursu podkreślano znaczenie tego rodzaju inicjatyw dla kształtowania właściwej postawy ekologicznej wśród społeczeństwa. Docenione zostało również zaangażowanie nauczycieli przygotowujących uczestników konkursu.

Odsłony: 1813
Autor Publikacji: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękach, Data Publikacji: 2017-04-25 , Godzina Publikacji: 11:10

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty