Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Najserdeczniejsze życzenia dla łęckich Seniorów!

„Październikowy Dzień Seniora
Trzeba rozświetlić słonecznym uśmiechem
Ozdobić go astrami, kwitnącymi jeszcze
Wnieść gwar tęczowy pod gościnną strzechę

Moc życzeń gorących wyszeptać na ucho
Dłoń krzepko uścisnąć lub skraść pocałunek
Wiersz pełen wdzięku wpisać do sztambucha
Taki gest serdeczny, drobny podarunek

Zanim to zrobię, gdy dzień nowy wstanie
Śpiesząc o brzasku, by wyprzedzić wszystkich
Spójrz, jak dla ciebie zaczynają taniec
Na wiatr puszczone kolorowe listki…”   

To już tradycja w Łękach, że co roku w październiku sołtys wraz z Radą Sołecką zapraszają łęckich Seniorów, by wspólnie uczcić Dzień Seniora. W organizację żywo włączają się panie z Koła Gospodyń Wiejskich, uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Biblioteka w Łękach oraz radni.

Sołtys Łęk Andrzej Drabek, witając licznie przybyłych na uroczystość Seniorów, która odbyła się 19 października, złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia. To właśnie z jego inicjatywy już kolejny raz najstarsi mieszkańcy sołectwa mogli się spotkać, by wspólnie, w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości świętować ten waży dla społeczności dzień.

Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, dziękując, że może kolejny raz uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu, zaznaczył, że Dzień Seniora to niezwykle ważne święto. Przytaczając słowa jednego z polityków, „żeby w kraju było dobrze, to trzeba młodych rąk i siwych głów”, zwrócił uwagę, nic nie jest możliwe bez wiedzy, doświadczenia i mądrości, jaką mają Seniorzy. - Niezwykle się cieszę, że tak jak my w skali gminy staramy się w każdym dniu i na każdym kroku czerpać z wiedzy naszych Seniorów, tak to samo dzieje się na terenie sołectwa – mówił, dziękując za aktywne uczestnictwo w działaniach dla lokalnej społeczności. W imieniu samorządu Gminy Kęty dziękował organizatorom za przygotowanie uroczystości, a wszystkim łęckim Seniorom złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i bliskości kochających. - Ale przede wszystkim z całego serca życzę, aby każdego dnia mogli Państwo czerpać wielką radość z tego, co robicie, i pomimo wielu trudności, które w sposób szczególny dotykają Państwa, pomimo tego wielkiego bagażu ciężkiej pracy i ciężkich czasów, w jakich przyszło Państwu żyć i pracować dla tej naszej ojczyzny, tej dużej i tej małej, abyście Państwo każdego dnia znajdowali w sobie siłę do radości, szczęścia i uśmiechu. Dziękuję, że jesteście tu razem. Jesteście wspaniałym wzorem dla nas, że to, aby być ze sobą, aby się szanować, aby się cenić, jest najważniejsze – podkreślił.

Spotkanie rozpoczęło wspólne odśpiewanie Hymnu Seniora przy akompaniamencie akordeonistów, które zaintonowała pani Ewa Płonka. O oprawę artystyczną zadbały dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękach oraz łęckiej biblioteki. Młodzi artyści zaprezentowali zabawne skecze, nastrojowe piosenki, a także piękny taniec z wachlarzami. Był także czas na wspólne biesiadowanie i poczęstunek.

W uroczystości udział wzięli: burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar wraz z zastępcą Rafałem Ficoniem, radne powiatowe Ewa Płonka i Aneta Tlałka, panie z KGW w Łękach na czele z przewodniczącą Małgorzatą Kramarczyk, dyrektor ZS-P w Łękach Agata Baścik-Majda wraz z uczniami i nauczycielami, opiekun Biblioteki w Łękach Magdalena Płońska wraz z młodzieżą i licznie zgromadzeni Seniorzy.

Odsłony: 1525
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2019-10-21 , Godzina Publikacji: 11:05

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Listopad, 2019
  P W Ś C P S N
44 1 2 3
45 4 5 6 7 8 9 10
46 11 12 13 14 15 16 17
47 18 19 20 21 22 23 24
48 25 26 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty