Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Natalia Nikiel z Domu Kultury w Kętach laureatką ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego

fot. Wydawnictwo Promyczek

Natalka Nikiel – recytatorka z Kęt – znalazła się w gronie laureatów XXI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi", który odbył się w dniach 13-14 grudnia w Kopalni Soli Bochnia. Organizatorami konkursu są: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Kopalnia Soli Bochnia i Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej PROMYCZEK. Honorowy patronat nad Konkursem objął Burmistrz Bochni.

Swoją przygodę, Natalka rozpoczęła z trójką innych recytatorów reprezentujących Dom Kultury w Kętach na eliminacjach rejonowych konkursu, które odbyły się 4 grudnia w MDK w Oświęcimiu. Do prezentacji przygotowali się: Natalia Nikiel, Anna Hess, Dominik Sałata i Sara Sałata. Swój warsztat recytatorski dzieci ćwiczyły pod czujnym i fachowym okiem instruktora teatralnego – pani Marii Karaim. Z dumą pragniemy podkreślić, że aż trójka z nich: Dominik, Sara i Natalka, otrzymała nominację do konkursu finałowego. Trzeba tu zaznaczyć, że recytatorzy z kęckiego Domu Kultury stanowili połowę reprezentantów Powiatu Oświęcimskiego nominowanych do finału, który odbył się w podziemiach Kopalni Soli Bochnia, w komorze Warzyn na głębokości 250 metrów. W tegorocznej edycji Konkursu łącznie udział wzięło 93 uczestników z 16 ośrodków z terenu całego kraju. Recytacjom przysłuchiwało się znakomite Jury, w którego skład weszli: Barbara Cieślak – aktor teatru GROTESKA, S. Ines Krawczyk – redaktor naczelna „Małego Przewodnika Katolickiego”, Tadeusz Chudecki – aktor teatralny i filmowy, Józef Mika – aktor i reżyser programów dla dzieci  oraz Milenia Małecka-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Trójka naszych finalistów cieszyła się, podobnie jak wszyscy inni uczestnicy, atrakcjami kopalni, zwłaszcza zwiedzaniem niezwykle ciekawych, multimedialnych ekspozycji. Podczas dwudniowego pobytu pod ziemią organizatorzy zadbali, by wszyscy czuli się tam dobrze. Oprócz zwiedzania i warsztatów recytatorskich prowadzonych przez członków Jury – aktorów, nie zabrakło też śpiewu, tańców, zabaw, gry w piłkę a także modlitwy w kopalnianej kaplicy. W drugim dniu pobytu w kopalni miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.  Jurorzy podkreślili, że każdy recytator jest zwycięzcą, bo jest już finalistą ogólnopolskich zmagań konkursowych. Musieli jednak wybrać dwunastkę laureatów, w gronie których znalazła się  Natalka Nikiel – uczennica klasy III szkoły podstawowej, reprezentująca kęcki Dom Kultury. Dziewczynka ze wzruszeniem i radością przyjęła werdykt jury: „Gdy usłyszałam, że otrzymałam wyróżnienie i jestem w gronie laureatów, mocno zabiło mi serce, byłam taka szczęśliwa…” – mówiła. Sara (kl. I) i Dominik (kl. IV) Sałatowie z Hecznarowic – finaliści konkursu – szczerze gratulowali Natalce sukcesu.

Dom Kultury w Kętach dołącza się do gratulacji i życzy wszystkim uczestnikom oraz laureatom kolejnych sukcesów. W konkursie tym braliśmy udział po raz pierwszy, ale z pewnością będziemy pamiętać i przygotowywać się do jego kolejnej edycji.

Podziękowania dla pana Marcina Sałaty za udostępnienie filmów do publikacji.

Relację z konkursu można zobaczyć również na stronie organizatora: http://www.promyczek.pl/konkursy/pierscien-sw-kingi-recytatorski?showall=1


fot. Wydawnictwo Promyczek
fot. Wydawnictwo Promyczek
fot. Wydawnictwo Promyczek
fot. Wydawnictwo Promyczek
Odsłony: 1555
Autor Publikacji: Dom Kultury w Kętach. Autor filmu: Marcin Sałata, fot. Wydawnictwo Promyczek , Data Publikacji: 2018-01-16 , Godzina Publikacji: 11:00

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2019
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5 6
02 7 8 9 10 11 12 13
03 14 15 16 17 18 19 20
04 21 22 23 24 25 26 27
05 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty