Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Nieletni chuligan odpowie za uszkodzenie mienia szkolnego

Nieletni chuligan odpowie za uszkodzenie mienia szkolnego

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach ustalili nieletniego, podejrzanego o zniszczenie mienia szkoły. Nastolatek z pobudek chuligańskich wyłamał kominy wentylacyjne, uszkodził elewację budynku, a także zniszczył drewniany stolik.
Kęccy policjanci przez kilka dni pracowali nad ustaleniem sprawcy uszkodzenia mienia jednego z zespołów gimnazjalnych w Kętach. Do zdarzenia doszło w nocy z 30 kwietnia na 1 maja br. Chuligan dostał się na teren placówki, gdzie zniszczył drewniany stolik,  a następnie wspinając się na dach uszkodził elewację budynku. Z kolei na dachu dokonał najpoważniejszej dewastacji wyłamując siedem metalowych  kominów wentylacyjnych. 

W trakcie podjętych działań funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą ma 16-letni mieszkaniec Kęt. W ubiegły piątek nieletni wraz z matką stawili się w kęckim komisariacie Policji, gdzie nieletni złożył wyjaśnienia,  potwierdzając ustalenia policjantów. Nie potrafił wytłumaczyć swojego karygodnego zachowania.

Pełnoletniemu sprawcy, za zniszczenie mienia groziłaby kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku nieletniego, materiały zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, gdzie sędzia zdecyduje o jego dalszym losie.

Odsłony: 4069
Autor Publikacji: KPP Oświęcim, Data Publikacji: 2017-05-09 , Godzina Publikacji: 10:15

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty