Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

O ratownictwie przy kawie w kęckiej OSP

O ratownictwie przy kawie w kęckiej OSP

W piątek, 17 lutego, w siedzibie OSP Kęty odbyło się kolejne spotkanie „Przy kawie o ratownictwie…”, które poprowadził prezes OSP Kęty – Jan Wołoszyn.

Spotkanie, w którym uczestniczyli: Wojciech Kozak – wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Jarosław Jurzak – wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego, Krzysztof Jan Klęczar – burmistrz Gminy Kęty, Rafał Ficoń – II z-ca burmistrza Gminy Kęty, Edyta Sysak – kierownik Kancelarii Urzędu Gminy, Wiesław Jastrzębski – zastępca Dowódcy  3GPR Kraków Balice, Henryk Jurecki – zastępca Komendanta Powiatowego PSP Oświęcim, Maciej Molenda – Komendant KP Kęty, Józef Szafran – Komendant Gminny ZOSP RP, stanowiło okazję do zaprezentowania osiągnięć minionego roku oraz podsumowania współpracy samorządu na poszczególnych szczeblach: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Wojciech Kozak – wicemarszałek Województwa Małopolskiego wyraził uznanie za szereg inicjatyw, które podejmuje OSP Kęty oraz za poświęcenie jakie przyświeca strażakom biorącym udział w akcjach z narażeniem zdrowia i życia.

- To właśnie strażakom, zarówno zawodowym jak i ochotnikom zawdzięczamy, że w Małopolsce nie było ofiar śmiertelnych – zaznaczył wicemarszałek, przypominając wydarzenia z 2007 i 2010 r. Na koniec podziękował za możliwość uczestniczenia w spotkaniu, podkreślając znaczenie wiedzy pochodzącej z obcowania. Za przykład podał, organizowane cyklicznie dni otwarte, jako możliwość zaprezentowania młodzieży „na żywo” umiejętności strażaków oraz pokazania sprzętu – Jeśli oni nie zobaczą tego sprzęcicha, oczy im się nie zaświecą, to możemy zastanawiać się, czy w przyszłości będziemy mieć takie bezpieczeństwo jak obecnie. Jeżeli czujemy oddech tych młodych na plecach, to jest bardzo, bardzo dobrze – dodał na koniec.

Józef Szafran – Komendant Gminny ZOSP RP – w imieniu wszystkich jednostek OSP w Gminie Kęty podziękował za wsparcie Urzędu Marszałkowskiego, gminy, starostwa, policji oraz wojska, akcentując, że współpraca ta pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Dodał również, że w Gminie Kęty z roku na rok wciąż przybywa członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

- Jeśli chodzi o współdziałania na rzecz Straży Pożarnej na terenie Gminy Kęty to wszyscy mówimy jednym głosem – zwrócił uwagę Krzysztof Jan Klęczar – burmistrz Gminy Kęty wyrażając nadzieję dalszej współpracy i dziękując strażakom za ich pełną poświęcenia pracę.

Uczestnicy spotkania podkreślali również wartość współpracy jednostki OSP z wojskiem i policją dla poprawienia bezpieczeństwa oraz nieocenioną możliwość praktycznej nauki w procesie zdobywania doświadczenia.

- Współpraca samorządu na poszczególnych szczeblach jest podstawą sprawnie działającego systemu ratownictwa, otwartego na każdą organizację, stowarzyszenie, grupę cywilną uczestniczącą w zdarzeniu. Pozwala nam działać i podnosić swoje kompetencje ratownicze, stawiać sobie nowe cele i rozwijać „ratownictwo z pasją…” – zaznaczają druhowie OSP Kęty.

Odsłony: 2810
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2017-02-20 , Godzina Publikacji: 8:50

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Grudzień, 2018
  P W Ś C P S N
48 1 2
49 3 4 5 6 7 8 9
50 10 11 12 13 14 15 16
51 17 18 19 20 21 22 23
52 24 25 26 27 28 29 30
01 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty