Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

OSP Podlesie włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, czyli struktura powołana w celu ujednolicenia działań ratowniczych w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska, wzbogacił się dziś o nową jednostkę. W kęckim magistracie podpisano porozumienie w sprawie włączenia do KSR-G Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach Podlesiu. Dla naszych druhów stanowi to zarówno wielkie wyróżnienie i powód do dumy, gdyż do systemu wprowadzone mogą zostać wyłącznie jednostki spełniające wyśrubowane wymagania z zakresu wyszkolenia i wyposażenia, jak i zobowiązanie do ciągłej gotowości i ustawicznego podnoszenia kwalifikacji.

Podpisy pod porozumieniem złożyli: bryg. Piotr Filipek – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Krzysztof Jan Klęczar – burmistrz Gminy Kęty, Tomasz Chowaniec - prezes zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach Podlesiu oraz Wojciech Błasiak – naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach Podlesiu. Uroczyste podpisanie dokumentów odbyło się w obecności Marcina Śliwy – II  zastępcy burmistrza Gminy Kęty, Eweliny Jury-Bączek – sekretarz Gminy Kęty, Józefa Szafrana – wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu, Sabiny Kojder – dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Gminy Kęty, Krzysztofa Kućki - wiceprezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kętach oraz st. kpt. Rafała Mazgaja –  naczelnika Wydziału ds. Operacyjno-Szkoleniowych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Wydział Zarządzania Kryzysowego UG Kęty zaznacza, że wprowadzenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach Podlesiu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zdecydowanie wzmocni zabezpieczenie operacyjne gminy. To z kolei wpłynie wyraźnie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz pozwoli na dalszy rozwój jednostki, czego druhom z Podlesia serdecznie życzą komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu oraz burmistrz Gminy Kęty.
Odsłony: 1297
Autor Publikacji: UG Kęty / oprac. i fot. Barbara Kuźma-Suazo, Data Publikacji: 2018-02-01 , Godzina Publikacji: 15:30

Kęty w obiektywie...