Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
 1. Aktualności
 2. Kronika policyjna
 3. Edukacja
 4. Kultura
 5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Obiad Wielkanocny Hufca ZHP Kęty już za nami. Dziękujemy!

Obiad Wielkanocny Hufca ZHP Kęty

Obiad Wielkanocny to już tradycja, która na stałe wpisała się w obchody Świąt Zmartwychwstania w Kętach. Podczas rozmów sami straciliśmy rachubę czy to był 23 czy może już 24 Obiad Wielkanocny organizowany przez harcerzy z Hufca ZHP Kęty dla podopiecznych GOPS w Kętach. Ale nie statystyka ma dla nas znaczenie. Tylko fakt, że co roku, o tej samej porze zbierają się harcerze i instruktorzy, by kolejny raz pomóc w urządzaniu tego wyjątkowego Obiadu.

Przygotowania zaczęliśmy już w Wielką Sobotę. Przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach od samego rana umundurowani druhowie zbierali dary, by móc później przygotować z nich paczki dla naszych potrzebujących. Mieszkańcy, tak jak w latach poprzednich, okazali swe wielkie serce i hojność, dzieląc się tym co mają przygotowane na swoje świąteczne stoły. Dzięki tym podarkom nasz stół wyglądał uroczyście i kolorowo.  Z kolei paczki dla naszych Gości były pełne pachnących wędlin, domowych wypieków, słodkości i oczywiście wielobarwnych jajek, których w tych dniach zabraknąć nie mogło.

Wielki Poniedziałek był dniem pełnej mobilizacji. Od godziny szóstej rano, trochę niewyspani, ale pełni energii i zapału do pracy, przystąpili Instruktorzy, a także ich przyjaciele. Myli, obierali, panierowali, gotowali, piekli oraz mieszali. W pocie czoła, przy gorących patelniach i piecu przygotowywali potrawy na nasz Wielkanocny Obiad. Natomiast w domu katechetycznym przy kościele odbywało się pakowanie prezentów, ubieranie i dekorowanie stołów, mycie podłóg, by wszystko było perfekcyjnie przygotowane. Harcerki i harcerze ubrali swe mundury, poprawili chusty, a podczas ostatniej odprawy podzielili się zadaniami.

Nasi Goście cierpliwie czekali, by móc zasiąść przy odświętnie przygotowanych stołach.

Punktualnie o godz. 12.30 ksiądz proboszcz Jerzy Musiałek odmówił modlitwę, po czym burmistrz Gminy Kęty – Krzysztof Jan Klęczar przywitał naszych Gości. Od tego momentu można było podawać Obiad. Harcerze, z uśmiechem na ustach, zajęli się obsługą, noszeniem talerzy oraz podawaniem dań. Wszystko przebiegało sprawnie i płynnie. Było domowo i bardzo serdecznie. Na zakończenie każdy z naszych biesiadników otrzymał paczkę do zabrania ze sobą. Uściskom dłoni i podziękowaniom za pyszny posiłek nie było końca. A gdy nastał czas sprzątania wszystko przebiegło równie sprawnie i skutecznie. Nie zabrakło też czasu na świętowanie Śmigusa-Dyngusa, wszak pogoda nam dziś dopisała.

Kilka tygodni przygotowań, dwa dni wytężonej pracy, by ponownie przygotować Obiad Wielkanocny. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować tym, bez których to wspaniałe wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Jerzemu Musiałek, za użyczenie Domu Katechetycznego i kuchni oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach za wypożyczenie zastawy stołowej.

Nasze szczególnie podziękowania należą się Firmom, które wspierają nas od lat i nigdy nie odmawiają pomocy:

 • „AKSAM” Osiek
 • „AL-BO” Alfred Wojtala
 • ALWA. Hurtownia Warzyw i Owoców Czaniec
 • BATMAN-GROUP. Skład Opału. Zyzański K.
 • CZANIECKIE MAKARONY Sp. z o. o.
 • Cukiernictwo Barbara i Mirosław ORLICCY
 • GRUPA KĘTY S.A
 • OCZKOWSKI Tadeusz Piekarnictwo Hurt-Detal Tradycyjne pieczywo bez polepszaczy
 • Piekarnia Antoni PISKOREK
 • Warzywniak U AGI Kuś Agnieszka
 • WIL-DROB Hurtownia Drobiu

Dziękujemy także hojnym mieszkańcom Kęt, że w tym roku pamiętali o naszej zbiórce i szczodrze wsparli nasze przedsięwzięcie.

CZUWAJ!

Odsłony: 2236
Autor Publikacji: Komenda Hufca ZHP Kęty, Data Publikacji: 2017-04-17 , Godzina Publikacji: 23:12

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty