Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Od jutra rusza kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Policjanci z powiatu oświęcimskiego, tak jak i inne jednostki Policji, włączą się w akcję pn. Kręci mnie bezpieczeństwo, promowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Kampania zostanie zainaugurowania w najbliższą sobotę przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

W ramach realizacji  akcji, na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci przeprowadzą działania prewencyjne, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Zadaniem funkcjonariuszy będzie zwracanie uwagi na łamanie przepisów drogowych zarówno przez kierowców jak i rowerzystów, podnoszenie świadomości w zakresie własnego bezpieczeństwa w trakcie poruszania się drogami, w tym przede wszystkim obowiązku stosowania się do przepisów, wymogach technicznych, które musi spełniać jednoślad, potrzebie zakładania  kasku oraz elementów odblaskowych, a ponadto unikania jazdy w słuchawkach z włączoną muzyką, co w znacznym stopniu ogranicza postrzeganie zagrożeń na drodze.

Drogami powiatu oświęcimskiego podróżuje wielu rowerzystów, dlatego do kierowców apelujemy o przestrzeganie przepisów oraz szczególną ostrożność podczas manewrów drogowych, zwłaszcza  gdy na jezdni znajduje się rowerzysta. Do rowerzystów także apelujemy o stosowanie się do przepisów drogowych, a także rozsądek podczas wykonywania manewrów na drodze.

Odsłony: 1882
Autor Publikacji: KPP Oświęcim, Data Publikacji: 2017-04-21 , Godzina Publikacji: 12:20

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty