Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Olimpiada Malucha w Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach

Olimpiada Malucha w Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach

W dniach 26 i 30 października w kęckiej ,,dwójce”  odbyły się  Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w zawodach sprawnościowych klas I-III – ,,Olimpiada Malucha”. W czwartek odbyły się zawody dla klas III, w których łącznie wystartowało 98 dzieci z pięciu klas, natomiast w poniedziałek w zawodach rywalizowało 98 uczniów z dwóch klas II oraz z trzech klas I. Ogółem w eliminacjach szkolnych  wzięło udział prawie 200 dzieci klas I-III. Dzieci startowały w czterech konkurencjach: bieg krótki 20m, bieg wahadłowy 4x10 m, rzut piłką lekarską 1kg oraz skok w dal z miejsca.

WYNIKI KLASYFIKACJI  KLAS I-III.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji w kategorii klas I:
bieg krótki
dziewczęta: Lurka Milena (3,91s), Ramenda Roksana (3,96s), Lipowiecka Milena (4,09s)
chłopcy: Kasprzycki Borys (3,69s), Nosalski Mateusz (3,84s), Ławeczka Wojciech (3,87s)
bieg wahadłowy
dziewczęta: Ramenda Roksana (11,87s), Lurka Milena (12,03s), Wiśniowska Klara (12,17s)
chłopcy: Kasprzycko Borys (11,25s), Honkisz Krystian (11,39s), Nosalski Mateusz (11,61s)
rzut piłką lekarską
dziewczęta: Wiśniowska Klara (4,55m), Szopa Dorota (4,15m), Ramenda Roksana (4,00m)
chłopcy: Honkisz Krystian (5,30m), Osowski Antoni (4,90m), Ławeczka Wojciech (4,80m)
skok w dal z miejsca
dziewczęta: Ramenda Roksana (1,42m), Mojżesz Danuta (1,38m), Drabek Leila (1,17m)
chłopcy: Kasprzycki Borys (1,34m), Paw Antoni (1,32m), Ławeczka Wojciech  (1,28m)

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji w kategorii klas II:
bieg krótki
dziewczęta: Piekiełko Julia (4,36s), Sawera Oliwia (4,41s), Hadka Zofia (4,43s)
chłopcy: Pilch Jan (4,01s), Froń Krzysztof (4,11s), Bil Aleksander (4,21s)
bieg wahadłowy
dziewczęta: Kucewicz Justyna (12,37s), Urbańczyk Wiktoria (12,46s), Żmudka Laura (12,93s)
chłopcy: Grabski Maksymilian (11,68s), Jędrysek Krzysztof (11,86s), Froń Krzysztof (12,01s)
rzut piłką lekarską
dziewczęta: Ochmanek Dominika (4,90m), Sawera Oliwia (4,70m), Hadka  Zofia (4,40m)
chłopcy: Grabski Maksymilian (5,65m), Wieremiej Patryk (5,35m), Chuchała Paweł (5,10m)
skok w dal z miejsca
dziewczęta: Boryska Gabriela (1,37m), Urbańczyk Wiktoria (1,36m), Sawera Oliwia (1,29m)
chłopcy: Grabski Maksymilian (1,40m), Zawiślak Mateusz (1,38m), Froń Krzysztof (1,33m)

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji w kategorii klas III:
bieg krótki
dziewczęta: Kadłubicka Alicja (3,71s), Konior Agata (3,91s), Dyczkowska Justyna (3,96s)
chłopcy: Jasiński Szymon (3,31s), Haręża Antoni (3,46s), Wierzbicki Artur (3,51s)
bieg wahadłowy
dziewczęta: Skudlarska Maja (10,91s), Konior Agata (10,94s), Kadłubicka Alicja (11,01s)
chłopcy: Marek Karol (9,33s), Baścik Beniamin (9,34s), Miłoń Adrian (9,79s)
rzut piłką lekarską
dziewczęta: Czerwińska Jowita (6,30m), Konior Agata (6,25m), Terlikowska Aleksandra (6,20m)
chłopcy: Madej Tymon (7,40m), Koj Sebastian (7,00m), Sala Grzegorz (6,60m)
skok w dal z miejsca
dziewczęta: Kadłubicka Alicja (1,63m), Kos Emilia (1,58m), Kazek Wiktoria (1,56m)
chłopcy: Marek Karol (1,92m), Sala Grzegorz (1,82m), Wróblewski Szymon (1,77m).

Zawodom towarzyszyło mnóstwo emocji, dzieci dopingowały startujących  kolegów, a pierwszoklasiści zaznaczyli swój pierwszy udział w szkolnej imprezie  sportowej. Zwycięzcy z każdej konkurencji w poszczególnych rocznikach za miejsca I-III zostali nagrodzeni medalami, a wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kętach, a dekoracji medalistów dokonała przedstawicielka Rady Rodziców Pani Halina Hrapkowicz. Organizatorami imprezy była Violetta Drabek i  Jacek Drozdowski, a sędziami nauczyciele wychowania fizycznego  oraz  uczniowie VI klasy sportowej.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach i rocznikach będą reprezentować szkołę w zawodach gminnych ,,Olimpiada Malucha”, które odbędą się w listopadzie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Odsłony: 1642
Autor Publikacji: Anna Pustelnik, Data Publikacji: 2017-11-03 , Godzina Publikacji: 10:24

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Październik, 2018
  P W Ś C P S N
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty