Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Ostatnie pożegnanie

9 lutego kościele parafialnym w Bielsku-Białej Kamienicy pożegnano zmarłego w minioną środę 76-letniego Władysława Koźbiała - wieloletniego choreografa Zespołu Pieśni i Tańca „Kęty”.

- Był wspaniałym człowiekiem, zawsze wrażliwy na ludzkie krzywdy i gotowy nieść pomoc. Społecznik, najpierw myślał o innych, nigdy o sobie. Całym swoim życiem zasłużył na szacunek wszystkich, którzy go znali. Pozostanie w naszej pamięci jako wzór do naśladowania – mówią członkowie Zespołu.

Zespół Pieśni i Tańca „Kęty” powstał 1982 r. W 2006 roku pałeczkę instruktora przejął Władysław Koźbiał. Rozwinął on grupę śpiewaczą i wzbogacił repertuar o pełne humoru przyśpiewki i nowe tańce: polonez żywiecki, walc kotylionowy i taniec cechowy SZEWC, a występy stały się bardziej żywiołowe.

W sierpniu ubiegłego roku, podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej Władysław Koźbiał obchodził 50-lecie pracy artystycznej jako choreograf tańca ludowego. Był krzewicielem kultury i tradycji Podbeskidzia oraz regionów ościennych. W swojej długoletniej pracy artystycznej miał w swoim dorobku wiele sukcesów, osiągnięć, nagród, dyplomów i odznaczeń za swoją działalność. Jako kierownik artystyczny prowadził wiele zespołów folklorystycznych, tworzył wiele programów folklorystycznych na terenie całej Polski oraz za granicami kraju, między innymi w Anglii, Czechach, Australii, na Litwie, Ukrainie oraz w Kanadzie. Wyszkolił setki absolwentów w kraju i na świecie, którzy propagują polski folklor ludowy na wszystkich kontynentach globu.

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Odsłony: 1920
Autor Publikacji: Redakcja/fot. arch. Zespołu, Data Publikacji: 2018-02-11 , Godzina Publikacji: 11:00

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717
Aneta Szopa, tel. 695 182 876

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty